کوروش سلمانی دهبارز

بیانیه گام دوم انقلاب کار گشا و چراغ راه ملت ایران است بیانات ارزشمند و اندیشمندانه و مدبرانه رهبر فرزانه در چهل سالگی انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی بیانگر ورود انقلاب به مرحله تازه ای از رشد و تکامل است.

این بیانیه نشانه و نقشه راهی از دغدغه های رهبر معظم انقلاب است که فردای این مرز بوم برایشاناهمیت ویژه ای دارد.

اتمام حجت و تاکید بر ضرورت اجرایی شدن کلیه مطالبی است که ایشان بارها و بارها در صحبت‌های خودشانحداقل در بیست سال اخیر مکرر به آنها اشاره کرده‌اند.

ضرورت اتکاء به توان داخل در برنامه پیشرفت کشور،عدم چشم دوختن و امیدوار بودن به غرب برای حل مشکلات کشور و اعتماد به توان نیروی انسانی تحصیلکرده خودمان و به ویژه جوانان متخصص و دانشمند ایرانی.

جمهوری اسلامی ایران مدعی نه شرقی و نه غربی بودن است باید دارای اقتدار اقتصادی و دفاعی دانش‌بنیانمتکی بر توان ملی باشد،.

رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم چندین بار بر لزوم به میدان آمدن جوان‌های با استعداد و سپردن کار بهآنها صحبت کرده‌اند.

اگر سیاسیون ما روی مصالح ملی کشور در راه رسیدن به پیشرفت به توافق برسند و اسباب سپردن کار بهدست جوانان متعهد و انقلابی را فراهم نمایند، بقیه موانع با برنامه‌ریزی حل می‌شود. پتانسیل کشور در صورتهم جهت شدن مسولین نظام برای پیشرفت بی‌نظیر است

و اینک نیرویی مستعد نخبه وبومی کسی که رنج و سختی را با جان و دل احساس کرده و از دلسوختگان همیندیار است انتخاب شده،این عنایت و هدیه ویژه رهبر فرزانه انقلاب برای هرمزگانی ها ست.

یکی از حساس ترین مسولیت ها در استانها نمایندگی ولی فقیه می باشد

نمایندگان ولی فقیه و امامان جمعه درهر شهر چشم و گوش مقام معظم رهبری هستند و قطعا افرادی که در این جایگاه قرار می گیرند از برگزیدگان ونخبگان علمی سیاسی مذهبی و فرهنگی هستند فردی که اگاه به امور کشور و منطقه هست و در راستای سیاستهای کلان نظام حرکت خواهد کرد.

حضور بیست و نه ساله آیت الله نعیم ابادی در هرمزگان و شهر بندر عباس گواه این مطلب است که ایشانهمیشه در راستای فرمایشات و دستورات مقام معظم رهبری گام برداشته اند و دغدغه استان و مردم شریفهرمزگان را داشته اند اما امروز شاهد انتخاب یکی از فرزندان برومند و عالم این سرزمین هستیم انتخابی که بادرایت و آگاهانه شکل گرفته این نمونه ای از توانمندی های نیروهای انقلابی و بومی جوان منطقه در راستایاهداف گام دوم انقلاب است

نگاه ویژه مقام معظم رهبری در این انتخاب کاملا مشهود و گواه این مطلب است که نیروهای توانمندو نخبگانهرمزگان در هر سطحی اماده خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی هستندزحمات چندین ساله آیت الله نعیمابادی را نمی توان کتمان کرد وحدت افرینی و حق گویی ایشان و پشتیبانی از محرومین و مردم این خطه برهیچ کس پوشیده نیست امااکنون مهر عشق بر پیشانی بلند هرمزگان حک شده این مسولیت خطیر و دشوار برعهدی مردی است که با تلاش و زحمت وایستادگی با توشه ای مملو از علم و معرفت همیشه در صحنه حضور داشته.

از حجت الاسلام عبادی زاده می توان به عنوان یک چهره موفق در ابعاد مختلف یاد کرد فردی با بینشسیاسی و اخلاقی بالا سطح علمی و اگاهی مثال زدنی نیرویی توانمند در کار اجرایی و مدیریتقطعا این جایگاه پس از بیست و نه سال شایسته چنین مرد با درایت و با تدبیری هست، اعتماد مقام معظمرهبری به یک نخبه بومی برای نمایندگی ولی فقیه در استان نشان افتخاری است که بعد از گذشت سه دههنصیب هرمزگانی ها شده ظرفیتهای علمی و راهگشای این نیروی ولایت مدار و سخت کوش را در این جایگاه والادر اینده خواهیم دید.

فرزندان این سرزمین همیشه ثابت کرده اند در هر جایگاهی که باشند برای سر افرازی نظام مقدس جمهوریاسلامی با تمام وجود و توانشان صداقت و خدمت را سر لوحه عملکرد خویش قرار می دهند

به فضل خداوند قادر ومتعال حجت الاسلام عبادی زاده سنگربان استوار ولی فقیه در هرمزگان خواهد بود و درراستای تعالی و رشد نظام گام خواهد برداشت.

می دانیم که هرمزگانی هابا نجابت و مردانه در جایگاه خود قرار می گیرند هرمزگانیمحروم نیست سرزمین ما سرزمین مدافعان سر فراز خلیج فارس است پس نجابت و صبوری و محبوبیت اینمردم را بامحرومیت قیاس نکنید قلبهای پاک و دریایی مردم این خطه برای سر بلندی نظام می تپد و هموارهپشتیبان انقلاب و ارمانهای امام راحل بوده اند.

شان و منزلت مردان و زنان این مرز و بوم را مقام معظم رهبری خوب دانسته اند که امروز در این موقعیتحساس مردی از تبار افتاب و شرجی را برگزیدند این نشانه واین انتخاب نوید بخش روزهای پر افتخاری است.

که نصیب تک تک هرمزگانی های با غیرت و نخبگان علمی و مذهبی و سیاسی و فرهنگی خواهد شدپس باید به خود ببالیم که امروز و فردا هرمزگانی ها مثل گذشته طلایه داران و پرچمداران راه و منش حضرتامام در سرزمین مادری خود و ایران اسلامی هستند.

امیدواریم شایستگی های مردان بزرگ سرزمینمان در یا دلان جنوبی در هر جایگاهی که هستند به مانند نگاهمدبرانه و آگاهانه مقام معظم رهبری دیده شود و هرمزگانی اباد و پر رونق را در کشور عزیزمان ایران داشته

باشیم هرمزگانی ها قدر شناس و قدر دان این عنایت مقام معظم رهبری هستند و از محبت بی کرانایشان سپاسگذاری می کنند.

تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد

وجود نازکت آزرده گزند مباد

سلامت همه آفاق در سلامت توست

به هیچ عارضه شخص تو دردمند مباد

رهبرم سلامت و پایدار باشی و سایه ات بر سر ملت ایران و مسلمانان جهان مستدام باشد.

انتشار دهنده :آرزو محمدی