عصر ایران- کُنا در زمان ارائه(۲۰۱۷) یکی از متفاوت ترین خودروهای بازار جهانی از منظر نوع طراحی بویژه در قسمت دماغه بود. چراغ های اصلی جلوی بسیار باریک الگویی بود که در آن زمان کمتر خودروسازی ریسک به کار گیری آنرا مورد توجه قرار داد اما هم اکنون این الگو به نوعی مد بازار شده […]

عصر ایران- کُنا در زمان ارائه(۲۰۱۷) یکی از متفاوت ترین خودروهای بازار جهانی از منظر نوع طراحی بویژه در قسمت دماغه بود. چراغ های اصلی جلوی بسیار باریک الگویی بود که در آن زمان کمتر خودروسازی ریسک به کار گیری آنرا مورد توجه قرار داد اما هم اکنون این الگو به نوعی مد بازار شده و دنبال می شود!

تصاویری از مدل های قبلی کنا را در لینک های زیر دنبال کنید:

هیوندای و معرفی نایت ادیشن از کُنا/ تریم جدید از محصول ناکام بازار ایران! (+تصاویر) کُنا N لاین مدل ۲۰۲۱/ کراس اوور کوچک و قدرتمند هیوندای رونمایی شد(+تصاویر)

اکنون کمپانی کیا موتورز از کنا الکتریکی ۲۰۲۲ رونمایی کرده که تغییراتی در نمای ظاهری و طراحی کابین را همراه خود دارد.

این خودرو از یک موتور الکتریکی ۱۵۰ کیلوواتی(۲۰۱ اسب بخار) با گشتاور ۲۹۱ پوندفوت استفاده می کند که با محور جلو در ارتباط است. برد حرکتی کنا نیز برابر با ۴۱۵ کیلومتر محاسبه شده است.

در فضای داخل کابین نیز نمایشگر لمسی سیستم سرگرمی در اندازه ۱۰٫۲۵ اینچی با پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اوتو جلب نظر می کند. یک نمایشگر ۱۰٫۳ اینچی نیز به عنوان نشانگر تمام دیجیتال کیلومتر در نظر گرفته شده است. هماهنگی با سیستم اختصاصی بلولینک هیوندای امکان کنترل برخی از امکانات خودرو توسط تلفن هوشمند را در اختیار کاربران کیا نیز قرار داده است.

با فناوری شارژ سریع سطح ۳ DC باتری کنا الکتریکی ۲۰۲۰ طی ۴۷ دقیقه از ۱۰ به ۸۰ درصد می رسد. با فناوری شارژر سطح۲  باتری طی ۹ ساعت ۱۰۰ درصد ظرفیت خود را بازیابی می کند.

مازیار دانیالی بیشتر بخوانید:

*بررسی سدان اسپرت جنسیس۲۰۱۹(+تصاویر)

*بررسی ویژه هیوندای سوناتا مدل ۲۰۲۰ (+فیلم و تصاویر)

*۲۳ هزار دلار برای “کوچکترین” کراس اوور هیوندای (+تصاویر)

*رونمایی از هیوندای آزرا ۲۰۲۰/ گرانترین مدل ۳۸ هزار دلار (+فیلم و تصاویر)