– اخبار استانها – پرویز محمدنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، اظهار داشت: عمده مباحث مطرح شده در روزهای اخیر در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در حوزه انرژی برق است و در تلاش هستیم تا مشکلات برق کشور را به حداقل برسانیم. عضو کمیسیون انرژی مجلس از مشکلات مربوط به افزایش مصرف […]

– اخبار استانها –

پرویز محمدنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، اظهار داشت: عمده مباحث مطرح شده در روزهای اخیر در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در حوزه انرژی برق است و در تلاش هستیم تا مشکلات برق کشور را به حداقل برسانیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس از مشکلات مربوط به افزایش مصرف گاز در ماه‌های آتی خبر داد و افزود: کمیته‌های مختلف، راهکارهای متفاوتی را درباره مصرف گاز به‌ویژه در زمان حال که در اوج مصرف گاز هستیم ارائه داده‌اند که در حال رسیدگی و بررسی است.

وی با بیان اینکه بخشی از  شبکه‌ برق شهرستان لنگرود قدیمی است و  توان بازدهی لازم برای مصرف را ندارد افزود: در این زمینه پویشی در وزارت نیرو انجام شده و هرچه سریع‌تر این شبکه‌ها به کابل‌های خودنگه‌دار تبدیل می‌شوند و طی دو هفته آینده مقدمات اجرای این طرح فرآهم خواهد شد.

۲۵۰۰ میلیارد تومان برای حفاظت و احیای تالاب انزلی در گیلان اختصاص یافتضرورت تقویت دستگاه‌های پایش الکترونیکی در مناطق مرزی؛ نقشه‌ راه مبارزه با مواد مخدر در گیلان نیازمند به‌روزرسانی استاجرای طرح «شهید سلیمانی» تا فروردین ۱۴۰۰ در گیلان؛ ۲۰۰۰ پایگاه بسیج در اجرای طرح مشارکت دارند

محمدنژاد با اشاره به اینکه آب شرب شهرستان لنگرود چه از لحاظ کمی و چه از لحاظ کیفی وضعیت مناسبی ندارد عنوان کرد: با دستور آقای جانباز  معاون وزیر نیرو بزودی ۴ کیلومتر از شبکه انتقال آب شرب شهرستان لنگرود نوسازی می‌شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس درباره توسعه راه‌های این شهرستان گفت: تعدادی از راه‌های شهرستان لنگرود که استفاده عمومی و کشوری داشته و به‌عنوان بزرگراه مطرح است به میزان قابل ملاحظه‌ای بازسازی شده و این فرآیند همچنان ادامه دارد. 

محمدنژاد خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه قالب درآمد مردم شهرستان لنگرود از تولید محصولات کشاورزی است پیگیری‌های زیادی در حوزه مشکلات مربوط به چای، برنج، کرم ابریشم و سایر محصولات کشاورزی انجام شده است.

وی از تسریع پروژه بندر چمخاله خبر‌ داد و گفت: پیگیری‌های لازم از طریق وزیر راه‌ و ‌شهرسازی و سازمان بنادر و کشتیرانی جهت تسریع این پروژه انجام شد و در حوزه کشتی‌سازی اقدامات اولیه صورت گرفته اما دریافت موافقت‌نامه و اجرایی‌شدن آن زمان‌بر است.