به گزارش خبرنما به نقل از  واحد خبر و رسانه مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندر بوشهر حسین صالحیان شهردار بندر بوشهر در پیامی روز اصفهان را به شهردار و مردمان این شهر تبریک گفتند. متن پیام به این شرح است: به نام آفریدگار یکتا اصفهان شهری چشم نواز با تمدنی […]

 

 

به گزارش خبرنما به نقل از  واحد خبر و رسانه مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندر بوشهر حسین صالحیان شهردار بندر بوشهر در پیامی روز اصفهان را به شهردار و مردمان این شهر تبریک گفتند.
متن پیام به این شرح است:

به نام آفریدگار یکتا

اصفهان شهری چشم نواز با تمدنی بزرگ و گنجینه ای از تاریخ و فرهنگ ریشه در آب و خاک میهن عزیزمان دارد ٬ شهری که معماری زیبای آن زبانزد همگان می باشد و دارای میراثی ارزشمند از پیشینیان بوده و دارای مردمانی مهربان به وسعت زاینده رود است.

این شهر که به داشتن معماری زیبای ایرانی، پل‌های سرپوشیده طاق دار، مساجد و مناره‌های تاریخی منحصربه‌فردش و همچنین زاینده رود زیبا نام‌آور است؛ در دوره های مختلف آوازه ای خاص داشته است.

وجود دوره های خاص تاریخی و معماری منحصر به فرد و بازار قدیم آن در کالبد شهر اصفهان نشان از جایگاه کهن اقتصادی، سیاسی، مذهبی، اجتماعی، علمی و فرهنگی در روح این شهر است.

اینجانب یکم آذر ماه را که بعنوان روز نکوداشت و پاسداشت شهر تاریخی اصفهان می باشد از طرف خود و مردم خونگرم بندر بوشهر به حضور جنابعالی و همکاران عزیزتان در شهرداری اصفهان و همچنین مردم مهربان اصفهان تبریک عرض نموده و موفقیت و شادکامی را برایتان آرزومندم.