به گزارش خبرنما؛اله مرادعفیفی پور گفت :روز گذشته، یک فروند کشتی  با ظرفیت ۳۶۰۰ تن، حامل دام زنده در بندر خلیج فارس واقع درمنطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی پهلو گرفت. وی افزود:  هم اکنون دام های زنده با ابزارهای مخصوص تخلیه از کشتی در حال انتقال به کامیون های ویژه حمل دام هستند که […]

به گزارش خبرنما؛اله مرادعفیفی پور گفت :روز گذشته، یک فروند کشتی  با ظرفیت ۳۶۰۰ تن، حامل دام زنده در بندر خلیج فارس واقع درمنطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی پهلو گرفت.
وی افزود:  هم اکنون دام های زنده با ابزارهای مخصوص تخلیه از کشتی در
حال انتقال به کامیون های ویژه حمل دام هستند که بلافاصله پس از تخلیه از کشتی مستقیماً به کشتارگاه های استان هرمزگان و سایر استانها ارسال میشوند تا به بازار مصرف عرضه شود.
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به تدابیر و تمهیدات اندیشه
شده برای خدمات رسانی سریع و دقیق به کشتی های حامل کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در بندر شهید رجایی گفت: علاوه بر پهلودهی بدون نوبت و تخصیصامکانات و تجهیزات تخلیه کالاها از کشتی و نگهداری آنها در محوطه ها،هماهنگی های موثری با دستگاه های همکار از جمله گمرک صورت گرفته تاکالاهای اساسی وارده به بندر  در کمترین زمان ممکن از بندر خارج و بهمقاصد تعیین شده در داخل کشور ارسال شود.
عفیفی پور اضافه کرد: تشریفات مربوط به تخلیه دام زنده از کشتی به سرعت و با دقت عملیاتی لازم در حال انجام است و کامیون ها پس از بارگیری بدونمعطلی روانه استانهای مختلف کشور می شود.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص خدمات رسانی به سایر کشتی هایحامل کالاهای اساسی گفت: طی هفته گذشته نیز، کشتی حامل ۶۰ هزار تن روغنخوراکی خام در بزرگترین بندر تجاری ایران پهلو گرفت.
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطر نشان کرد: براساس اطلاعات اعلام شده از سوی کشتیرانی ها و صاحبان کالا، برنامه ریزی شده است تا حداقل ۱۰فروند کشتی حامل دام زنده و محموله های شکر و روغن خوراکی در سال جاری در بندر شهید رجایی پذیرش و به فراخور نیاز کشور و بدون قائل شدن محدودیتزمانی برای تنظیم بازار روانه بازارهای داخلی شوند.
گفتنی است، بندر شهید رجایی  به عنوان بزرگترین بندر تجاری کشور دارای
ظرفیت تخلیه و بارگیری  سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون تن کالاست که به تنهاییبیش از ۵۸ درصد عملیات غیر نفتی، ۴۳ درصد عملیات نفتی و ۸۵ درصد ازعملیات کانتینری  بنادر کشور را پشتیبانی می کند.
انتهای خبر/