طی مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و مدیر مرکز امور استان‌های آستان قدس رضوی، اسماعیل تذرو به عنوان مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی هرمزگان معرفی شد.

به گزارش خبرنما، ظهر امروز مراسم تکریم  ابوالقاسم جراره مدیر سابق و معارفه اسماعیل تذرو مدیر جدید دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در دفتر امام جمعه بندرعباس با حضور آیت الله غلامعلی نعیم‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس و موسویان دبیر امور استان‌های آستان قدس رضوی برگزار شد.

آیت الله نعیم آبادی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت منجی عالم بشریت و با تقدیر و تشکر از مدیر سابق دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی اظهار داشت: مدیر سابق دفتر نمایندگی آستان در استان راه را تا حدودی هموار کردند و مدیریت جدید باید راه هموار نشده را هموارتر کنند و با سرعت بیشتری  در راه خدمت به آستان مقدس امام رضا(ع) و مردم حرکت کند.

وی ادامه داد: کار آستان قدس رضوی خدمت به مردم است و در سال‌های اخیر با حضور آیت‌الله رئیسی این مسئله پررنگ‌تر شده است اما نباید نقش مرحوم آیت الله واعظ طبسی را کم رنگ کرد که جاده ها را هموار کرد و آیت الله رئیسی در جاده‌های جدید با سرعت حرکت، و بقیه جاده‌ها را ایجاد کرد.

موسویان مدیر مرکز امور استان‌های آستان قدس رضوی با بیان کراماتی از امام رضا(ع) تاکید کرد: تاکنون بیش، از ۲۳۰ هزار نفر در سطح کشور در سامانه خادمیاری ثبت‌نام کرده‌اند که از الطاف حضرت رضا(ع) است.

وی ابراز داشت: امروز دو مسئله در الویت کارهای آستان قدس رضوی است که برنامه‌های فرهنگی و رسیدگی به محرومین و مستضعفین از آن جمله هستند.

ابوالقاسم جراره مدیر پیشین آستان قدس با بیان اینکه برای اولین بار برای او جلسه تودیع برگزار می‌شود، اظهار داشت: ما همچنان در کسوت خادمیاری امام رضا(ع) در خدمت آستان قدس رضوی خواهیم بود و جا دارد از تولیت سابق آستان قدس رضوی که این چهارچوب را برای استان‌ها در راستای خدمت به حضرت رضا(ع) ایجاد کردند تشکر و قدردانی کنیم.

وی اظهار داشت: طی دو سال و اندی که از فعالیت دفتر آستان قدس رضوی می‌گذرد فعالیت‌های شایانی انجام شده است که بسیار جای شکر دارد.

جراره تاکید کرد: در حوزه خادمیاری حدود ۲۵۰۰خادمیار در استان هرمزگان ساماندهی شده است که ۱۵۰۰ نفر از آن‌ها تمام کارهایشان انجام شده و در قالب ۳۰ کانون تخصصی درحال فعالیت هستند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۴۰۰ سرویس اقلام ازدواج با کمک خیرین و مشارکت آستان قدس رضوی بین جوانان نیازمند توزیع و به بیش از ۳۰۰ زوج تسهیلات پرداخت شده است.

مدیر پیشین آستان قدس رضوی تاکید کرد: در دو سال اخیر قریب به ۱۰ هزار زائر اولی به مشهد مقدس اعزام شده‌اند و در بزرگترین رویداد بیش از ۱۳۰ دندان پزشک حدود دومیلیارد تومان فقط در یک برنامه خدمات دندانپزشکی به مردم مناطق محروم ارائه کرده‌اند.

وی با اشاره به سایر برنامه‌های آستان قدس رضوی گفت: تاکنون  بیش از ۸ هزار بسته ارزاق بین نیازمندان توزیع شده است.

گفتنی است، در پایان از زحمات ابوالقاسم جراره تقدیر و اسماعیل تذرو به‌ عنوان مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی منصوب شد.

 

انتهای پیام/