عصرایران- کلاس C گروهی از پرمخاطب ترین محصولات مرسدس بنز را در خود جای داده؛ محصولاتی که از سال ۱۹۹۳ تا کنون در مناطق مختلف جهان از آلمان گرفته تا برزیل و اندونزی روی خط تولید قرار داشته اند. کوچک ترین سدان های مرسدس یا سی- کلاس ها همواره بخش مهمی از بازار را برای […]

عصرایران- کلاس C گروهی از پرمخاطب ترین محصولات مرسدس بنز را در خود جای داده؛ محصولاتی که از سال ۱۹۹۳ تا کنون در مناطق مختلف جهان از آلمان گرفته تا برزیل و اندونزی روی خط تولید قرار داشته اند. کوچک ترین سدان های مرسدس یا سی- کلاس ها همواره بخش مهمی از بازار را برای کمپانی آلمانی تضمین کرده است.

اگر شما هم از طرفداران سی-کلاس هستید، در مطلب امروز همراه گروه خودروی عصرایران باشید تا قهرمان تازه وارد این خانواده یعنی آ ام گ C63 S کابریولت را مورد بررسی قرار دهیم.

طراحی

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید با یک محصول کابریولت سر و کار داریم. لذت استفاده از یک سقف هیبریدی برای خیلی از مشتریان جایگاه ویژه ای دارد که در این محصول نیز جلب نظر می کند.

در نمای جلو زبان طراحی مرسدس بنز همچنان دنبال می شود؛ مجموعه ای شامل چراغ های تقریبا بیضی شکل با گرافیک داخلی ابرویی، گریل(جلوپنجره) نرده ای با المان های کرومی و یک بامپر اسپرت با ورودی های هوای یکسره که در همراهی با خطوط برجسته روی درپوش موتور ظاهری جدی و تقریبا تهاجمی برای سی۶۳ اس ایجاد کرده اند.

با حرکت به سمت نمای جانبی نیز همان ابتدا درگیر خط شانه قوی این خودروی کوپه می شویم که پس از عبور از درب به زیبایی وارد فندر(گلگیر) عقب شده و در نهایت به چراغ های عقب می رسد.

یکی دیگر از دلبری های نمای جانبی به رینگ های پره ای مرسدس مربوط می شود که در محور جلو ۱۹ اینچی و در عقب ۲۰ اینچی هستند. این رینگ ها در هماهنگی با لاستیک های فاق کوتاه، منظره ای بسیار دلچسبی را ایجاد کرده اند.

زیبایی چراغ های اصلی عقب، بامپر با ۲ ورودی هوا در طرفین و دیفیوز چیزی از نمای جلو کم ندارد! خروجی های دوقلوی اگزوز به نوعی خبر از پیشرانه قدرتمند این کابریولت می دهد.

کابین

مرسدس در زمینه طراحی کابین خودرو همواره صاحب سبک و جز برترین ها بوده است. در رابطه با این محصول نیز شرایط مشابهی وجود دارد. این کابین علاوه بر کیفیت بالای مواد اولیه، از ویژگی هایی مانند نمایشگر هدآپ(آپشن ۱۱۰۰ دلاری)، پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اوتو، نمایشگر ۱۲٫۳ اینچی ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی و نمایشگر ۱۲٫۳ اینچی جایگزین نشانگر سنتی آمپر(آپشن ۷۵۰  دلاری)، شارژر بی سیم(آپشن ۲۰۰ دلاری)، سیستم تهویه هوشمند، دستیار هوشمند اختصاصی ام باکس و … برخوردار است.

در بخش ایمنی نیز می توان به مواردی مانند: ترمز اضطراری هوشمند، نمایش نقاط کور دید راننده، دستیار پارک فعال، دوربین ۳۶۰ درجه، کروز کنترل تطبیقی، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط و … اشاره کرد.

پیشرانه

این خودرو از موتور ۸ سیلندر ۴ لیتری توربودوقلو با ۵۰۳ اسب بخار خروجی و گشتاور ۵۱۶ پوندفوت استفاده می کند این مجموعه با جعبه دنده ۹ سرعته اتوماتیک هماهنگ شده است.

در آزمایش ها، کابریولت طی ۳٫۹ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت رسیده است. بیشینه سرعت نیز بطور الکترونیکی روی ۲۹۰ کیلومتر برساعت محدود شده است.

مصرف سوخت

آمار مصرف برای این مرسدس ۱۹۱۶ کیلوگرمی برای هر ۱۰۰ کیلومتر: در شهر ۱۳٫۸ لیتر، در بزرگراه ۹٫۸ لیتر و در حالت ترکیبی ۱۱٫۷ لیتر.

قیمت مرسدس بنز آ ام گ C63 S کابریولت مدل ۲۰۲۰ در حالت پایه برابر با ۸۴۹۰۰ دلار و در نمونه ای که تصاویر آن برای مطلب حاضر استفاده شده برابر با ۹۵۹۵۰ دلار است.

مازیار دانیالی بیشتر بخوانید: اس ال؛ افسانه ای ۶۷ ساله از تکامل در مرسدس بنز! (+تصاویر) قدرتمندترین مرسدس ۴ سیلندر جهان یک خودروی شهری است! (+تصاویر) جی ال اس۵۸۰؛ شاسی بلند درشت اندام ۲۰۲۰ مرسدس با پیشرانه ۸ سیلندر(+تصاویر) اس۶۵ فاینال ادیشن ۲۰۲۰؛ خاص ترین مرسدس بنز اس-کلاس فقط ۱۳۰ دستگاه! (+تصاویر) معرفی مرسدس بنز ” AMG GT R” مدل ۲۰۲۰/ ویژگی های برتر کوپه رام نشدنی آلمانی(+فیلم و تصاویر) شاسی بلند فوق لوکس مرسدس بنز معرفی شد/ خودرویی که کابین آن با بخش فرست کلاس هواپیما مقایسه می شود! (+فیلم و تصاویر)