مدیرکل سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان تاکید کرد: تحریم های آمریکا علیه ایران هیچ تاثیری در تجارت دریایی ایجاد نکرده است.

به گزارش خبرنما، « اله مراد عفیفی پور » امروز صبح در جمع خبرنگاران با اشاره به شعار امسال روز جهانی دریانوردی، که « توانمندسازی زنان در مشاغل دریایی » نامگذاری شده است گفت: ۱۷۸ نفر از دریانوردان کشور را بانوان تشکیل می دهند که ۷۰ درصد از آنها هرمزگانی هستند.

وی افزود:  از سال ۹۶ از بانوان هرمزگانی به عنوان مهماندار شناورهای مسافربری استفاده می شودکه فعالیت این بانوان رضایت مندی هرچه بیشتر مسافران را درپی داشته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان بیان کرد: با ایجاد مراکز و دفاتری در سرتاسر بنادر دریانوردی در استا،ن دریانوردان می‌توانند بدون مراجعه به مرکز استان برای تمدید گواهینامه و مواردی از این قبیل اقدام کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه توانمندسازی بنادر کوچک یکی از الویت های این اداره کل در حوزه بندری بوده توانسته ایم بندر جاسک با قدمت بسیار بالا سال‌های طولانی انبار کالا یا سالن مسافری این منطقه بی استفاده بوده که امروز با ایجاد یک اسکله، بارگیری کانتیری در جاسک نیز صورت می‌گیرد.

این مقام مسئول بیان کرد: بندر تیاب هم فعال شده است و هم در حوزه گردشگری و هم تجاری رونق بسیار خوبی دارد همچنین در سیریک هم چنین بندری در دست احداث است.

عفیفی پور از دیگر  فعالیت‌هایی خود در جزایر لارک و هرمز بیان کرد: رونق این جزایر در حوزه گردشگری و به تبع آن ایجاد اشتغال برای اهالی به ویژه جوانان این جزایر شده است.

وی افزود: پروژه فاز ۳ بندر شهید رجایی مشتمل بر هزار و ۴۰۰ متر اسکله که ۸۰۰ متر آن را تا پایان سال جاری تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار خواهیم گرفت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اظهار کرد: ایجاد ترمینال مکانیزه مواد معدنی در بندر شهید رجایی به عنوان یکی دیگر از پروژه ها  نام برد و بیان کرد: سرمایه گزار این پروژه انتخاب شده و در حال طی کردن مراحل پایانی است.

وی تاکید کرد: ایجاد سردخانه یکی از نیازهای مبرم بندر شهید رجایی بود که سال گذشته موفق به جذب سرمایه‌گذار یک سردخانه ۲۰ هزار تنی شدیم که این سرمایه‌گذار یک بانوی توانمند هرمزگانی است.

عفیفی پور با بیان اینکه سازمان بنادر در دو بخش تصدی‌گری و حاکمیتی فعالیت دارد، بیان کرد:از فعالیت‌های بخش حاکمیتی این سازمان می‌توان به کنترل وسائط دریانوردی اشاره کرد.

این مسئول  گفت: پویایی در صادرات و واردات همچنان در بنادر استان مشهود است؛ هرچند آمریکایی‌ها به فشارشان به شرکت‌های بزرگ برای قطع مراودات اقتصادی با ایران ادامه‌ می‌دهند که بی‌اثر است و خللی ایجاد نکرده است.

مدیرکل سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان تاکید کرد: هیچ قدرتی نمی‌تواند فعالیت‌ها و تجارت‌های دریایی را در استان هرمزگان متوقف کند.

عفیفی پور خاطر نشان کرد: ۵۰ درصد از درآمد سازمان بنادر در استان هزینه می‌شود و سه هزار میلیارد تومان پروژه در استان در حال اجرا داریم.

انتهای پیام /