خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها؛ مردم شهیدپرور و همیشه در صحنه استان سمنان در شهرهای دامغان، شاهرود، سمنان و… عصر و شامگاه پنج شنبه در مصلاهای شهرهای خود گرد هم آمدند تا در پی اهانت نشریه فرانسوی شارلی ابدو به ساحت مقدس پیامبر قدسی (ص) بار دیگر با انزجار خود را از نقشه‌های شوم استکبار جهانی […]

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها؛ مردم شهیدپرور و همیشه در صحنه استان سمنان در شهرهای دامغان، شاهرود، سمنان و… عصر و شامگاه پنج شنبه در مصلاهای شهرهای خود گرد هم آمدند تا در پی اهانت نشریه فرانسوی شارلی ابدو به ساحت مقدس پیامبر قدسی (ص) بار دیگر با انزجار خود را از نقشه‌های شوم استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، صهیونیسم جهانی و عمال آنان اعلام دارند.

مردم در این گردهمایی که با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد پلاکاردهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر استکبار، نور چشم مصطفی مهدی بیا مهدی بیا و فرانسه دست پرورده آمریکا را به نمایش گذاشتند، همچنین شعارهای مرگ بر استکبار، و پیامبر رحمت پاینده باد، در پهنه معراج الشهدای سمنان و مصلای پیامبر اعظم (ص) شاهرود، آستان مقدس امامزادگان محمد و جعفر (ع) دامغان و دیگر نقاط طنین‌انداز شد.

تفاوت توهین با آزادی بیان و نقد

امام جمعه موقت شاهرود در حاشیه این مراسم و در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به دشمنی و عداوت استکبار و غرب با اسلام، گفت: مرز بسیار مشخصی بین توهین و نقد وجود دارد و امروز نشریه‌های اروپایی با عنوان نقد و یا آزادی بیان پا را به سمت توهین فراتر گذاشته‌اند که این امر در هیچ مکتبی پسندیده نیست.

حجت‌الاسلام حمید عبداللهیان با بیان اینکه انجام هر عملی که خارج از مرز عرف باشد به واقع می‌تواند توهین محسوب شود و این در تمام ادیان الهی و عرف‌های اجتماعی ناپسند است، ابراز داشت: اهانت به پیامبر (ص) نشان می‌دهد که اروپا از گسترش اسلامی می‌ترسد.

وی افزود: امروز اسلام‌گرایی در اروپا و آمریکا بیش از گرایش به مسیحیت در حال رشد است تا جایی که دو میلیون مسلمان در آمریکا و تقریباً همین میزان مسلمان در فرانسه و انگلستان و … حاضر هستند و این یعنی پیام اسلام به دنیا رسیده است.

در دامغان نیز حجت الاسلام سید محمد حسینیان امام جمعه این شهر ضمن اشاره به اهمیت شخصیت بزرگوار پیامبر (ص) بیان کرد: این حرکت و عمل نشریه فرانسوی نشانه زبونی و عجز آنان است که با حمایت استکبار جهانی و حامیان او دست به این کار زدند.

پیام اسلام به دنیا رسیده است

کارشناس مسائل دینی در سمنان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه توهین با آزادی بیان تفاوت دارد، گفت: توهین به حضرت محمد (ص) توهین به بشریت است زیرا ایشان تنها به مسلمانان تعلق ندارند بلکه بنده نیک پروردگار در تمام اعصار و قرون و مذاهب محسوب می‌شوند.

حجت‌الاسلام امیر میر رضائیان با بیان اینکه فرانسه بیشترین میزان مسلمان را در تمام کشورهای اروپایی دارد و لذا می‌کوشد تا جلوی رشد اسلام گرایی را بگیرد، تاکید کرد: اروپا هراس دارد که روزی اسلام گسترشی بیش از این یابد لذا با استفاده از ابزارهای خود که همانا رسانه‌ها است می‌کوشد تا به توهین و اسلام هراسی دست بزند.

وی افزود: در مقابل رسالت ما مسلمانان این است که مخالفتمان را با این گونه حرکت‌ها به دنیا نشان دهیم، امروز چشم امید مسلمانان به یکدیگر است تا ببینند در قبال این مراحل دشوار چه اقدامی می‌کنند از طرف دیگر نیز رسانه‌های ما هستند که باید با تولید محتوای فاخر فرهنگی بیش از گذشته تجهیز شوند هر چند که استکبار با هزینه‌های میلیاردها دلاری در حوزه رسانه فعالیت دارد.

توطئه استکبار

بانواننیز حضوری پرشور در این مراسم داشتند یکی از بانوان فعال در حوزه بسیج خواهران استان سمنان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه امروز مردم گرد هم آمده‌اند تا بار دیگر انزجار خود را از توطئه‌های غرب به سرکردگی آمریکا و اسرائیل و عمال آنها مانند فرانسه و انگلستان و آل صعود و … اعلام کنند، گفت: کاری که غرب می‌کند این است که جلوی توسعه اسلام را بگیرد و لذا دست زدن به این قبیل اقدامات را آسان می‌پندارند.

مرضیه عامریان با اشاره به اینکه غرب فقط ادعای حقوق بشر را دارد اما به بهانه واهی آزادی مطبوعات می‌گذارد تا با عواطف میلیاردها نفر در روی زمین بازی شود، بیان کرد: اینها تماماً ادعاهایی پوچ هستند و پایه و اساس ندارند زیرا هیچ فکر و منطقی نمی‌گوید که شما آزاد هستید تا با توهین خشم گروهی انسان را برافروخته کرده و در عین حال دل‌های میلیون‌ها نفر را بشکنید و نامش را هم آزادی بیان بگذارید در ضمن باید گفت توهین با قصد و غرض انجام می‌شود و این با نقد و مسائل مرتبط با رسانه‌ها تفاوت دارد.

وی افزود: تفاوت بین نقد و تخریب و همچنین اصول رسانه‌ای و توهین نیز همین است یعنی شما در نقد از پیش توطئه ای را در دست نمی‌گیرید و بر روی آن نقشه‌هایی برای تخریب نمی‌کشید بلکه نقد را بیان می‌کنید تا در نقش یک مصلح اجتماعی بتوانید اصلاح جامعه با فردی را داشته باشید اما توهین اینگونه نیست توهین با نقشه قبلی، با قصد قبلی و اراده از هم پاشیدن یا به نوعی تقابل ایجاد می‌شود و این قابل بخشایش نیست.

حضور مردم پرشور است

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان نیز در این مراسم و در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به اینکه فرانسه برای چندمین بار است که دست به چنین موضوعی می‌زند، گفت: مسلمانان سراسر جهان امروز چشم امید به مردم ایران اسلامی دارند تا ببینند در قبال این اهانت چه اقدامی می‌کنند لذا با توجه به اهمیت این موضوع در نشست هماهنگی برگزاری این مراسم و ستاد کرونا، مقرر شد تا گردهمایی در فضای باز و شهرهای سمنان، دامغان، شاهرود و گرمسار برگزار و مردم اعلام انزجار خود را داشته باشند.

حجت‌الاسلام غلامرضا قندهاری با بیان اینکه این برنامه با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار و خوشبختانه شاهد هستیم که با استقبال خوب مردم نیز روبرو شده است، تاکید کرد: علی رغم اینکه از تبلیغ همگانی برای برگزاری این مراسم به دلیل عدم تجمع مردمی و شیوع کرونا معذور بودیم اما شاهد هستیم که با همین چند پیامکی که ارسال شد جمعیت قابل توجهی به میدان آمده‌اند و این نشان می‌دهد که مردم ما پیامبر رحمت را عاشقانه دوست دارند.

وی با بیان اینکه دشمنان از این علاقه مردم ما به پیامبر (ص) در هراس و عذاب هستند، افزود: دشمنان با رهبری آمریکا و اسرائیل غاصب و همچنین عمال آنها در جهان و منطقه از هر نوع دشمنی و عداوتی با ایران اسلامی و در مجموع جهان اسلام عقب نمی‌نشیند و این کشورهایی که این روزها در از سرگیری روابط با اسرائیل با هم مسابقه گذاشته‌اند متوجه این مقصود شوم صهیونیسم جهانی نیستند.

برنامه‌های پیش رو با رعایت فاصله اجتماعی

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان در ادامه با اشاره به برنامه‌های این شورا در طول سال جاری، گفت: اربعین حسینی به دلیل شرایط کرونا به احتمال زیاد برگزار نمی‌شود و تنها قرار است برخی موکب ها و تعداد محدودی خبرنگار برای خدمت رسانی و پوشش مراسم اربعین به عراق بروند لذا از مردم می‌خواهیم به هیچ وجه سمت مرزهای کشور نروند تا هم به کشور عراق فشار نیاید و هم برای ایران اسلامی در عرصه جهانی صورت خوشی ندارد.

قندهاری با بیان اینکه ۱۳ آبان روز استکبار جهانی که از شیطنت آمریکا دقیقاً روز انتخابات ریاست جمهوری این کشور است نیز دیگر برنامه ما است و لذا از آنجا که نمی‌توان مانند سال‌های قبل راهپیمایی باشکوهی را برگزار کرد احتمالاً مردم در فضایی باز گرد هم آمده و ساعتی را شعار خواهند داد، تاکید کرد: دیگر برنامه پیش رو سالگرد شهادت شهید سلیمانی و سالگرد شهادت سردار محمد شعبانی است که برای آنها نیز برنامه‌ریزی خواهد شد.

وی افزود: یکی دیگر از برنامه‌های پیش رو ۹ دی است که احتمالاً این روز نیز مانند مراسم امروز با حضور مردم در یک مکان روباز و با رعایت فاصله گذاری بدون راهپیمایی برگزار می‌شود تا خدایی ناکرده برای مردم اتفاق و یا رخدادی پیش نیاید و در نهایت مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را خواهیم داشت که حتماً برنامه‌ریزی آن به خوبی انجام می‌شود.

پیامبر (ص) متعلق به تمام ابناء بشر

آیت الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان نیز در حاشیه این مراسم و در سخنانی کوتاه، عمل نشریه فرانسوی را محکوم کرد و گفت: پیامبر (ص) متعلق به یک دین و آئین و کشور و مذهب نیست بلکه آخرین فرستاده خدا متعلق به تمام بشریت است و توهین به ایشان توهین به تمامیت ابناء بشر محسوب می‌شود و ما خواهان محکومیت این امر موهون توسط مسلمانان هستیم، در شرایط امروز باید گفت ترس دشمنان در حقیقت از ترویج اسلام در قلب اروپا و آمریکا است و این موضوع آنها را آشفته کرده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان نیز در این مراسم ضمن اشاره به اینکه پیامبر (ص) منشاء مهربانی‌ها است، گفت: اهانت به ساحت مقدس پیامبر (ص) یک توهین بزرگ است زیرا ایشان منبع نور و رحمت محسوب می‌شوند.

حجت الاسلام علی شکری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر بیان کرد: پیامبر (ص) تعالیم الهی را به دنیا هدیه داد که بعد از یک هزار و ۴۰۰ سال همچنان بهترین راه سعادتمندی محسوب می‌شود و لذا جایگاه ایشان نه تنها در دین اسلام بلکه در سایر مذاهب و مکاتب نیز جایگاهی والا است لذا توهین با بهانه آزادی بیان که دروغی بیش نیست، قطعاً محکوم است.

خوانش قطع نامه و بیانیه در پایان

این مراسم در سمنان، دامغان و شاهرود با خواندن قطعنامه محکومیت اهانت نشریه فرانسوی به پیامبر (ص) به پایان رسید، قطع نامه‌ای که بخش‌هایی از آن آمده است: قرآن کلام وحی و سرچشمه کرامات و سعادت و هدایت بشری مردم و مهمترین کتاب برای شناساندن پیامبر (ص) است زیرا خدا می‌فرماید: «یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ إِنَّا أَرْسَلْنَاکَ شَاهِدًا وَمُبَشِّرًا وَنَذِیرًا؛ ای پیامبر ما تو را به رسالت فرستادیم تا گواه باشی ومژده دهی وبترسانی» آن هم کتابی که بعد از هزار و ۴۰۰ سال همچنان بزرگترین و پررنگ‌ترین برنامه هدایت بشری است.

بشری که بازیچه دست قدرت طلبان بوده و برخی دنیا طلبان که هیچ نصیبی از تعالیم الهی نبرده‌اند و در مسیر جهالت زندگی می‌کنند موجبات رنجش میلیون‌ها مردم مسلمان را در دنیا با بین مسائل سخیف فراهم می‌کنند و با اقداماتی مانند آتش زدن قرآن در سوئد یا کشیدن کاریکاتور در فرانسه قصد دارند تا بخشی از برنامه اسلام ستیزی صهیونیسم بین‌المللی و آمریکا را به نمایش بگذارند لذا مردم متدین و ولایتمدار و همیشه در صحنه شاهرود، سمنان، دامغان و دیگر نقاط استان سمنان این اقدامات را محکوم می‌کند.

این مراسم با شعرخوانی، مدیحه سرایی و مداحی در مدح اهل بیت (ع) و روضه خوانی توسط مداحان و ذاکران سمنانی و شاهرودی و دامغانی و… به پایان رسید. قرار است روز شنبه نیز مراسمی با حضور مردم گرمسار در محکومیت اهانت نشریه فرانسوی برگزار شود.