به گزارش خبرنما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مرزبانی استان بوشهر، سردار “رضایی‌نژاد” اظهار داشت: با اشرافیت اطلاعاتی مرزبانی استان در پاکسازی و پوشش نوار ساحلی و همکاری سپاه پاسداران، محموله پرندگان شکاری در خطر انقراض، تعداد ۲۲ بهله پرنده شکاری شامل شاهین و بالابان کشف شد. – وی افزود: دو دستگاه خودروی […]

 

به گزارش خبرنما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مرزبانی استان بوشهر، سردار “رضایی‌نژاد” اظهار داشت: با اشرافیت اطلاعاتی مرزبانی استان در پاکسازی و پوشش نوار ساحلی و همکاری سپاه پاسداران، محموله پرندگان شکاری در خطر انقراض، تعداد ۲۲ بهله پرنده شکاری شامل شاهین و بالابان کشف شد.
– وی افزود: دو دستگاه خودروی سواری که قصد قاچاق پرندگان شکاری به کشورهای حاشیه خلیج فارس را داشتند در جریان این عملیات توقیف شدند.
– سردار رضایی‌نژاد ضمن اشاره به دستگیری دو متهم، اظهار داشت: تعداد ۱۴ قفس شامل ۲۲ بهله پرنده شکاری از نوع شاهین و بالابان به ارزش ۲۲۰ میلیارد ریال از خودروهای توقیفی کشف و ضبط شد.
– وی گفت: همه ساله برخی از افراد سودجو بر خلاف قوانین و مقررات ملی و بین المللی مبادرت به زنده‌گیری پرندگان شکاری و قاچاق آنها به کشورهای حاشیه خلیج فارس اقدام می‎کنند که این اقدام موجب کاهش و در خطر انقراض قرار گرفتن نسل این پرندگان ارزشمند در کشور شده‌است.
– فرمانده مرزبانی استان بوشهر افزود: در این زمینه مرزبانی و سایر ارگان‌های نظامی و انتظامی و امنیتی با همه توان در همکاری با یگان حفاظت محیط زیست از هر گونه زنده‌گیری و قاچاق پرندگان جلوگیری می‏‎کند.
– وی یادآور شد: براساس قانون شکار و صید هر گونه زنده‌گیری و حمل و عرضه پرندگان شکاری ممنوع و غیر قانونی و وفق ماده ۱۳ قانون شکار و صید مجازات این عمل سه سال حبس است.