فرماندار کهگیلویه گفت: خبرنگار کسی است که در دل حوادث و مشکلات رفته و خبر تهیه می‌کند و هدفی به جز بیان مطالبات و مشکلات مردم ندارد.

به گزارش پایگاه خبری خبرنما از دهدشت، آیین تجلیل از خبرنگاران باحضور فرماندار کهگیلویه و جمعی از خبرنگاران در سالن کنفرانس فرمانداری دهدشت برگزار شد.

فرماندار کهگیلویه در این آیین تجلیل اظهار داشت: تا زمانی که انسان دردی نداشته باشد و دغدغه درد مردم را نیز نداشته باشد نمی‌تواند حق را بگوید.

علیرضا اتابک افزود: خبرنگار کسی است که در دل حوادث و مشکلات رفته و خبر تهیه می‌کند و هدفی به جز بیان مطالبات و مشکلات مردم ندارد.

وی با بیان اینکه خبرنگار باید دانش اطلاعاتی بالایی داشته و همیشه به دنبال گرفتن مطالبات باشد، تصریح کرد: از نقد نترسید و آزادانه نقد کنید اما نقد با تخریب تفاوت دارد.

اتابک با اشاره به اولویت کاری خبرنگاران، گفت: اولویت اول خبرنگاران کهگیلویه، پیگیری مشکلات شهرستان باشد و با انعکاس مشکلات تلاش کنید که مسئولان آنها را برطرف کنند.

وی عنوان کرد: شهرستان کهگیلویه در سطح استان در عرصه رسانه جایگاه خوبی بدست آورده و درخشیده است و توصیه می‌کنم قدردان این موفقیت باشید.

فرماندار کهگیلویه با بیان اینکه کسی که هدفش خدمت به مردم است قطعآ پاداش اخروی زیادی دارد، افزود: قلمتان را آلوده نکنید و رسالت خطیر خود را تا آخر ادامه دهید.

وی گفت: باتوجه به اینکه دولت تدبیر و امید در سال آخر خود قرار دارد پروژه‌های اولویت داری در سطح شهرستان انتخاب کرده که در حال پیگیری هستند و رسالت شما انعکاس اقدامات بسیار خوب دولت است.

اتابک با اشاره به اینکه بحث انتخابات دیگر تمام شده است، عنوان کرد: تنگ نظری‌ها و حسادت‌ها را کنار بگذارید و دوستی‌ها را جایگزین کنید و با همدلی همگام با مدیران در صحنه حضور داشته باشید.

وی تصریح کرد: در بحث توسعه سیاسی شهرستان باید نگرش‌ها تغییر کند و به یک بلوغ سیاسی برسیم، احزاب سیاسی باید وارد میدان شده و اقدامات خود را به منصه ظهور بگذارند.

فرماندار کهگیلویه با تاکید بر اینکه خبرنگاران باید از ظرفیت بالقوه خود استفاده کنند، گفت: خبرنگاران کهگیلویه باید در سطح کشوری خبرساز باشند و حرفی برای گفتن داشته باشند، مسائل مختلف را تحلیل کنید تا از متن این تحلیل‌ها، پیشنهادات سازنده بیرون بیاید اما با انتشار اخبار منفی مخاطبین خود را مآیوس نکنید.

اتابک خاطرنشان کرد: آمادگی کامل داریم امکانات لازم را در اختیار خبرنگاران شهرستان قرار دهیم تا به مناطق مختلف شهرستان سفر کنند و پتانسیل‌های فرهنگی و آثار تاریخی و گردشگری کشف نشده و نیز معضلات را ببینند و آنها را منعکس کنند.

برپایه این خبر در پایان این آیین تجلیل از ۳۰ نفر از فعالان و خبرنگاران شهرستان کهگیلویه با اهدای لوح یادبود و هدیه نقدی تجلیل شد.

“سید مصطفی گـــنجی”