فرماندار بندرعباس گفت: دستگاهها کلیه امکانات و تجهیزات خود را در امر خدمات رسانی به مردم بکار گیرند

به گزارش خبرنما ، جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان به ریاست عزیزاله کناری فرماندار در محل سالن کنفرانس فرمانداری برگزار گردید.
فرماندار بندرعباس در این جلسه اظهار داشت: در بحث حجوم ملخ و مبارزه جدی و همه جانبه با این آفت ، همه بخشداران تلاش کنند با کمک شوراها و دهیاران در سطح روستاها تیم هایی تشکیل گردد متناسب با سطح روستا جهت مبارزه با ملخ و جلوگیری از آتش سوزی های احتمالی ، و یک سراکیپ  را بعنوان رابط ظرف مدت یک هفته آینده به جهاد کشاورزی و منابع طبیعی معرفی نمایند.
وی در ادامه افزود: دستگاههای اجرایی شهرستان که دارای امکانات مورد نیاز جهادکشاورزی از قبیل ماشین آلات هستند جهاد کشاورزی را در این مبارزه یاری کنند.
این مقام مسئول بیان داشت: شوراها در زمینه تجهیز و نگهداری خودرو آتش نشانی کمک کنند تا دهیاران بتوانند خدمات  بهتری را در سطح روستاها ارائه دهند و سایر روستاهای همجوار که خودرو آتش نشانی و امکانات ندارند در بحث تجهیز و نگهداری خودروهای آتش نشانی کمک کنند تا در هنگام حادثه آنها هم استفاده لازم را ببرند.
کناری گفت: بخشداران با ایجاد یک بسیج عمومی  هماهنگی های لازم را با دهیاران در خصوص پاکسازی طبیعت در روستاها داشته باشند.
فرماندار بندرعباس عنوان کرد: اداره راه داری اطراف جاده هایی که علوفه دارد و بعلت گرمای شدید خشک شده است و امکان دارد  ایجاد حریق شود را پاکسازی کند.
عزیزاله کناری در پایان تصریح کرد: کلیه دستگاههای عضو شورای مدیریت بحران با برنامه ریزی و اقدام موثر نسبت به بررسی و انجام موارد پیشگیرانه سطح شهرستان در مواقع ایجاد مشکلات بحرانی تمهیدات لازم را جهت آمادگی ارتقای سطح توان نیروهای عملیاتی داشته باشند.
انتهای پیام /