خبرگزاری ایرنا: «ادوین ساموئل» سخنگوی حوزه خاورمیانه و شمال آفریقا دولت انگلستان روز شنبه اظهار کرد: لندن هرگز در برابر کارهای اسرائیل و یورش های پی درپی به خاک فلسطین سکوت نخواهد کرد. ساموئل این اظهارات را در اظهار کرد و گوی مخصوص با تلویزیون رسمی فلسطین بیان کرده هست. این مطلب در حالی از […]

خبرگزاری ایرنا: «ادوین ساموئل» سخنگوی حوزه خاورمیانه و شمال آفریقا دولت انگلستان روز شنبه اظهار کرد: لندن هرگز در برابر کارهای اسرائیل و یورش های پی درپی به خاک فلسطین سکوت نخواهد کرد.

ساموئل این اظهارات را در اظهار کرد و گوی مخصوص با تلویزیون رسمی فلسطین بیان کرده هست.

این مطلب در حالی از سوی سخنگوی خاورمیانه و شمال آفریقای دولت انگلستان بیان شده هست که دولت لندن در سال ۱۹۱۷ در اعلامیه ای رسمی نامیده شده به « اطلاعیه بالفور»، وعده ایجاد کشور یهودی را به «لرد روچیلد» سرمایه‌دار صهیونیست داد.

انگلستان بعدها با انتخاب «هربرت ساموئل»، یهودی صهیونیست، به عنوان فرماندار این سرزمین، همه چیز را برای سیطره صهیونیست ها بر سرزمین فلسطین مهیا کرد.

وی اظهار کرد : تشکیلات خودگردان فلسطین، دولت قانونی برای برقرار کردن امنیت و ثبات در این منطقه هست و لندن از اسرائیل قصد دارد که به اعمال ناقضانه خود انتهاء دهد.

ساموئل در ادامه این اظهار کرد و گو اضافه کرد: اسرائیل، تعهد به حقوق بین الملل را نادیده می گیرد، درحالی که ما بر لزوم اجرای آنان اعتقاد راسخ داریم.

وی در مورد بعضی درخواست شهرک نشینان برای ترور محمود عباس هم اظهار کرد: وی ریاست قانونی فلسطین هست و باید مثل هر رهبر کشور دیگری، مورد احترام و پشتیبانی باشد.

سخنگوی خاورمیانه و شمال آفریقای دولت انگلستان اضافه کرد: ما شهرک هایی که در خاک فلسطین اشغالی برپا شده اند، به رسمیت نمی شناسیم و به آن به عنوان قسمتی از اشغالگری نگاه می کنیم.

ساموئل اضافه کرد: اگر صهیونیستی ها قصد دارند که در روند صلح همکاری داشته باشند، باید موضع خود را نسبت به احداث شهرک ها بیان و با گسترش آن مبارزه کنند، در غیر این صورت بتدریج راه برای حل پایانی صلح در این منطقه بسته خواهد گردید.

وی در مورد تصمیم آمریکا در جابه جایی سفارت به بیت المقدس اظهار کرد: موضع لندن در این باره مشخص هست، ما تا انتهاء گفتگوها مستقیم اسرائیل و فلسطینی ها، این شهر را پایتخت هیچ کشوری نمی دانیم و نسبت به این تصمیم واشنگتن ابراز تاسف می کنیم.