– اخبار استانها – علیمراد کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه تمهیدات لازم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در طرح سنجش سلامت نوآموزان فراهم شده است اظهار داشت: طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به پایه اول ابتدایی در استان بوشهر در ۴۰ پایگاه ثابت و سیار از ۲۲ تیرماه آغاز می‌شود. وی از […]

– اخبار استانها –

علیمراد کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه تمهیدات لازم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در طرح سنجش سلامت نوآموزان فراهم شده است اظهار داشت: طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به پایه اول ابتدایی در استان بوشهر در ۴۰ پایگاه ثابت و سیار از ۲۲ تیرماه آغاز می‌شود.

وی از برگزاری طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به پایه اول ابتدایی در ۲۴ پایگاه ثابت و ۱۶ پایگاه سیار خبر داد و بیان کرد: برای ارتقای کیفیت تحصیلی و جلوگیری از افت تحصیلی اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به پایه اول ابتدایی بسیار مؤثر و لازم‌الاجراست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه  در قالب این طرح، نوآموزان در ۷ گروه شناسایی می‌شوند و براساس آن جای‌دهی مناسب شکل می‌گیرد افزود: شناسایی، حفظ ارتقاء سلامت  و کمک به ارتقای یادگیری از مهم‌ترین اهداف اجرایطرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به پایه اول ابتدایی است.

کرمی، شناسایی، تشخیص به‌موقع و جای‌دهی مناسب دانش‌آموزان در مدارس همراه آموزش باکیفیت را از اهداف مهم اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به پایه اول ابتدایی دانست و تصریح کرد: کار سنجش ۱۹ هزار نوآموز بدو ورود به مدرسه توسط ۱۷۵ نفر تا ۱۵ شهریور زمان آغاز سال تحصیلی ادامه دارد.

وی با بیان اینکه امسال با توجه به شرایط بیماری کرونا، تمهیدات لازم برای حضور نوآموز و والدین در پایگاههای سلامت اندیشیده شده افزود: در شهرستانهایی که تعداد نوآموز زیاد است، پایگاههای به صورت دو نوبت فعالیت خواهند کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر زمان فعالیت پایگاهها را در نوبت صبح از ۸ تا ۱۳ و بعدازظهر از ساعت ۱۵ تا ۲۰ عنوان کرد و از والدین خواست در زمان مراجعه، حتما برای خود و نوآموز از ماسک و دستکش استفاده کنند و برای جلوگیری از تجمع در پایگاه‌های سنجش  تنها یکی از والدین به همراه کودک باشد.

کرمی همراه داشتن شناسنامه نوآموز، شناسنامه والدین ،گواهی ثبت نام و کارت سلامت را الزامی دانست وگفت: دانش آموزانیکه مشکوک به بیماری هستند حداقل یک روز قبل به پایگاه سنجش مراجعه و موضوع را اعلام کنند.

طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان در استان بوشهر آغاز شدآموزش و پرورش استان بوشهر با کمبود نیروی انسانی آموزشی مواجه می‌‌شودطرح سنجش سلامت جسمانی نوآموزان بدو ورود به مدرسه در ۲۱ پایگاه استان بوشهر آغاز شد

وی با بیان اینکه سال گذشته ۲۴ هزار نوآموز در طرح سنجش مورد ارزیابی قرار گرفتند خاطرنشان کرد: طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان پیش دبستانی طی سال تحصیلی از مهرماه اجرا می‌شود.