شهردار بندرعباس در دومین جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری گفت: حدود یک هزار نفر از نیروهای مدیریتی و کارگری شهرداری بندرعباس به منظور مدیریت بارندگی‌های پیش‌بینی شده، در حالت آماده‌باش به سر می‌برند.

به گزارش خبر نما؛عباس امینی‌زاده بامداد گذشته در دومین جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری اظهار کرد: کلیه تجهیزات و نیروهای لازم برای مدیریت هرچه بهتر بارندگی‌های شنبه و یکشنبه که تاکید شده از شدت قابل توجهی برخوردار خواهد بود، در حالت آماده‌باش به سر می‌برند.
این مقام مسئول با اشاره به آماده‌باش کلیه نیروهای سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و مجموعه مدیریت بحران، ابراز کرد: سایر نیروها از بخش‌های مختلف شهرداری مانند نواحی ۱۰ گانه، مناطق سه‌گانه، مدیریت تخلفات، معاونت خدمات شهری و برخی بخش‌های دیگر در حالت آماده‌باش هستند.
وی ضمن اشاره به اینکه با کسب اطلاع از وقوع بارش شدید باران در روزهای ابتدایی هفته جاری، اقدامات لازم برای سپری کردن این رخداد، صورت گرفته است، افزود: علاوه بر نیروی انسانی، کلیه ماشین‌آلات و تجهیزات ویژه مدیریت این شرایط نیز در حالت آماده‌باش و استفاده قرار دارد.
شهردار بندرعباس همچنین از پایش لحظه‌ای معابر اصلی و برخی معابر فرعی شهر به وسیله ۶۶ دوربین شهری خبر داد و گفت: طی روزهای اخیر، در دو مرحله به ساکنین خانه‌هایی که در مسیر سیلاب احتمالی قرار داشته و همچنین خانه‌هایی که بر اثر بارندگی شدید احتمال تخریب یا وقوع خسارت جزئی و کلی را دارند، اخطارهای لازم برای جدی‌تر گرفتن شرایط داده شده است.
امینی زاده گفت: در همین ارتباط، خانه‌هایی که در گذشته نیز بر اثر بارندگی خسارت داده و بخشی از آن تخریب شده نیز، اخطار گرفته‌اند.
شهردار بندرعباس همچنین از استقرار سه تیم نجات غریق در سه نقطه از بلوار ساحلی شهر خبر داد.
امینی‌زاده در انتها عنوان کرد: از کلیه شهروندان درخواست می‌شود ضمن توجه به اطلاعیه‌ها و اخبار رسمی از منابع موثق و همچنین بی‌توجهی به اخبار غیررسمی، نکات ایمنی و موارد متذکر شده را جدی بگیرند.

 

انتهای پیام/