شهردار بندرعباس اظهارکرد: وجود اعضای شورا مصداق اعتماد و مشارکت مردم است.

به گزارش خبرنما؛عباس امینی زاده شهردار بندرعباس در صدو سیزوهمین جلسه فوق العاده شورای اسلامی شهر گفت: شوراها  نماد مردم‌سالاری دینی و امری بسیار ارزشمند هستند و این روز را به اعضای شوراها تبریک می گویم.

وی افزود:شوراها سرمایه ارزشمند اجتماعی ما هستند و از زحمات این افراد تشکر و قدردانی می کنیم.

امینی زاده اظهارکرد:فلسفه وجودی شوراها در اصل برای ایجاد ارتباط متقابل بین دستگاه های و مردم بوده و هست که وجود اعضای شورا مصداق اعتماد و مشارکت مردم است.

شهردار بندرعباس تاکید کرد: هرچه اندیشه‌ها در شورا بزرگ‌تر و اشرافیت‌های علمی قوی‌تر باشد روند توسعه شهری قوی‌تر خواهد بود و در سال‌های گذشته اتفاقات خوبی در این شهر رخ‌داده و این نشان از تلاش‌های خوب همه دارد و البته شاید نیاز به برنامه‌ای منسجم و قوی برای توسعه شهر بندرعباس داشته باشیم.

وی افزود: با توجه به اینکه همه ما آسیب‌های این شهر را می‌دانیم اما برنامه راهبردی و عملیاتی را باید بیابیم، هرکدام از ما به فراخور زمان برنامه‌ریزی‌هایی انجام دادیم تا مشکلات مردم به حداقل برسد اما اگر بخواهیم همه مشکلات مردم حل شود باید به افق بلندمدت برنامه‌ریزی‌ها تکیه کردم و تنها توجه به جزئیات کاری از پیش نمی‌برد.

امینی زاده تاکید کرد: در بافت فرسوده آقای فرج زاده شروع به بازگشایی معابر کرد، فعالیت‌های اجتماعی و ایجاد فرهنگسراها در دوره‌های بعد شروع شد و ما هم به سمت پیروی از این الگوها رفتیم ما هم اگر بخواهیم راه توسعه قوی را پیش ببریم مجبوریم از الگویی موفق به‌صورت بومی‌سازی شده استفاده کنیم.

شهردار بندرعباس خاطر نشان کرد: در کار ما نیز عیب و ایرادهایی هم هست و نمی‌شود منکر آن شد اما می‌شود از علم و تجربه و همراهی همه اعضای کنونی و ادوار شورا می‌توان در جهت توسعه شهر بندرعباس استفاده کرد.

انتهای پیام/