سرپرست معاونت سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان از کاهش سن اعتیاد در جامعه خبر داد.

به گزارش خبرنما؛عباس میزاد،سرپرست معاونت سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: استان هرمزگان با وجود مرز ساحلی  که داراست باعث شده فضای مناسبی را برای قاچاقچیان مواد مخدر تامین کند.

وی افزود: تنها ۱۰ درصد از قاچاق مواد مخدر در هرمزگان کشف می شود ، عدم کشف ۹۰درصد از قاچاق مواد مخدر در استان به دلیل نداشتن امکانات و تجهیزات بوده است.

سرپرست معاونت سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اظهار کرد:برای رفع این کمبوده امکانات و تجهیزات نیازمند ۳۵ میلیارد تومان اعتبار هستیم.

میرزاد با اشاره به تجهیزات قایق قاچاقچیان تاکید کرد: قدرت موتور قایق های قاچاقچیان چندین برابر قدرت مورتور قایق های دریابانی ما است .

وی با اشاره به ارزان بودن مواد مخدر در استان گفت : با وجود قیمت ارزان مواد مخدر باعث شده است تعداد زیادی قربانی به مواد افیونی داشته باشیم‌.

وی بیان کرد:با عادی شدن فروش مواد مخدر در جامعه هم اکنون بانوان مصرف کننده به مواد مخدر روز به روز در حال افزایش است.

میرزاد تاکید کرد : سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و اطلاعات کشوری در راستای مبارزه با مواد مخدر با ما همکاری بسیاری داشته اند.

وی همچنین ورود معتادان در فصل زمستان از استان های دیگر به هرمزگان را یکی از دغدغه های مهم استان دانست و افزود:این موضوع مشکلات زیادی را داسته است که از مهمترین آن بحث آلودگی محیطی است.

میرزاد با توجه به کاهش سن اعتیاد در جامعه روبرو هستیم بیان کرد: توزیع مواد مخدر در مدادس استان رخ داده است و این گزارشات اطلاع رسانی شده .
انتهای پیام/