به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سناتور «میچ مک کانل» رهبر اکثریت جمهوریخواه در مجلس سنای آمریکا روز سه شنبه در یک سخنرانی «دونالد ترامپ» هم حزبی خود را به تحریک و تهییج هوادارانش برای برپایی شورش در ساختمان کنگره متهم کرد. مک کانل در این سخنرانی که در […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سناتور «میچ مک کانل» رهبر اکثریت جمهوریخواه در مجلس سنای آمریکا روز سه شنبه در یک سخنرانی «دونالد ترامپ» هم حزبی خود را به تحریک و تهییج هوادارانش برای برپایی شورش در ساختمان کنگره متهم کرد.

مک کانل در این سخنرانی که در صحن مجلس سنا ایراد کرد، گفت: «به این جمعیت شورشی دروغ‌های بسیاری گفته شد. رئیس جمهور و سایر افراد بانفوذ آنها را تحریک کردند».

گفتنی است که مجلس نمایندگان ایالات متحده چهارشنبه گذشته برای دومین بار طرح استیضاح ترامپ را تصویب کرد. مجلس سنا نیز قرار است برای تعیین گناهکاری یا بی گناهی ترامپ نشستی برگزار کند.

از سوی دیگر، سناتور «چاک شومر» رهبر اقلیت دموکرات در مجلس سنا که قرار است ظرف روزهای آینده عهده دار رهبری اکثریت در این مجلس شود، در سخنرانی خود گفت که ترامپ «یک تهدید علیه نظم قانون اساسی آمریکا است».

شومر در ادامه افزود که در صورت اثبات جرم ترامپ، مجلس سنا به ممنوعیت شرکت مجدد وی در انتخابات ریاست جمهوری رأی خواهد داد.

گفتنی است که روز ششم ژانویه سال جاری یورش ناگهانی هواداران ترامپ به ساختمان کنگره علاوه بر ایجاد وقفه‌ای چند ساعته در نشست مشترکی که قرار بود پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را تأیید کند، به مرگ پنج تن از جمله یک افسر پلیس کنگره انجامید.