رئیس گروه ترویج شیلات و آبزیان شیلات هرمزگان از برگزاری نشست پرسش و پاسخ با محوریت پرورش میگو وانامی با حضور دکتر ستهی از هندوستان،صاحب نظران،فعالان،کارشناسان و استاید دانشگاهی در اداره کل شیلات هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرنما؛محسن سالاری با اشاره به اهمیت نظر خواهی علمی و مبادله اطلاعات بین متخصصان امر گفت: خوشبختانه شیلات هرمزگان در سال های اخیر توانسته به خوبی در زمینه ارتقای علمی بهره برداران و کارشناسان صنعت میگو پروری گام بر دارد.
وی هدف از برگزاری این نشست را تبادل اطلاعات بین کارشناسان و اساتید،ارتقای علمی فعالان این عرصه،ایجاد ارتباط نزدیک بین بخش های دانشگاهی، صنعتی و … خواند و گفت: امید است در آینده ای نزدیک شاهد افزایش بهره وری در واحدهای تولیدی میگو باشیم.
سالاری با اشاره به نام گذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به نام ” سال رونق تولید ” گفت: بدون شک شیلات به وِیژه صنعت پرورش میگو یکی از مهمترین ارکان رونق دهنده تولید در استان هرمزگان هستند، افزود: آموزش بهره برداران این بخش میتواند نقش به سزایی در ارتقاء و رونق تولید داشته باشد .

در ادامه معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان، رئیس گروه ترویج شیلات و آبزیان شیلات هرمزگان و معاون آموزشی مرکز تحقیقات و آموزش جهادکشاوری استان به همراه دکتر ستهی از مزارع پرورش میگو شرق بندرعباس بازدید داشتند.