کشاورزان، دامداران و خیران قشمی در سه‌ماهه نخست امسال، یک میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان زکات واجب و مستحبی پرداخت کردند.

به گزارش خبرنما ؛ غلامرضا غلامی، رئیس کمیته امداد شهرستان قشم بابیان اینکه مشارکت کم‌نظیر مردم و همکاری مبلغان و مؤدیان زکات شهرستان، زمینه را برای ارائه خدمات مؤثرتر به نیازمندان و محرومان فراهم کرده است، افزود: کشاورزان، دامداران و خیران قشمی در سه‌ماهه نخست امسال، یک میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان زکات واجب و مستحبی پرداخت کردند که از این میزان ۶۰۰ میلیون تومان زکات فطریه بوده است.

وی با تأکید بر اینکه زکات جمع‌آوری‌شده هر منطقه در همان منطقه به مصرف می‌رسد، تصریح کرد: ۸۰ در صد زکات جمع‌آوری‌شده برای رفع مشکلات معیشتی و ۲۰ درصد آن برای ساخت پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه هزینه می‌شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان قشم با اشاره کمیته امداد به‌عنوان دبیرخانه زکات صرفاً باهدف ترویج و تبلیغ این واجب الهی به جمع‌آوری زکات می‌پردازد، گفت: زکات جمع‌آوری‌شده در سه‌ماهه اول سال ۹۸ نسبت به سه‌ماهه نخست سال گذشته ۵۶ درصد افزایش‌یافته است.

وی تصریح کرد: درآمدهای حاصل از زکات برای کمک به محرومان در سرفصل‌های تهیه جهیزیه، درمان، تحصیل دانش آموزان، احداث و تعمیر مسکن، هزینه‌های معیشتی و … هزینه شده است.

غلامی به استفاده بیشتر از ظرفیت روحانیون درزمینهٔ ترویج و توسعه فرهنگ زکات اشاره کرد و گفت: کاهش فقر و تقویت بنیان اقتصادی خانواده‌های نیازمند از برکات احیای این فریضه الهی در جامعه دانست.

رئیس کمیته امداد شهرستان قشم در پایان یادآور شد: در سه‌ماهه مشابه سال گذشته مردم نوع‌دوست این شهرستان بالغ‌بر یک میلیارد و ۲۴۵ میلیون تومان زکات پرداخت کرده‌اند.

انتهای پیام