همزمان با نخستین روز از هفته قوه قضائیه ، رئیس کل دادگستری و مسئولین قضایی استان هرمزگان با آرمان های امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب اسلامی تجدید میثاق نمودند.

به گزارش خبرنما، همزمان با نخستین روز از هفته قوه قضائیه ، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان به همراه محمد رضا پاکدامن مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثار گران و جمعی از مسئولان قضایی استان  ضمن حضور در گلزار شهدای شهرستان بندرعباس با آرمان‌های امام راحل عظیم الشأن (ره) تجدید میثاق و به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی ادای احترام کردند.

 

بر اساس این گزارش، رئیس کل دادگستری و مسئولان حاضر در این مراسم با قرائت فاتحه و اهدای گل، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب اسلامی برای ارواح طیبه شهیدان علو درجات را مسئلت نمودند.

 

در ادامه علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان و هیأت همراه با حضور در منازل پنج تن از شهدا با خانواده معظم شان دیدار و گفت‌وگو کردند.

 

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان این دیدارها با تجلیل از مقام شامخ شهدا ،ایثارگران و جانبازان و همچنین تقدیر از صبر و مقاومت خانواده های این عزیزان ، طی سخنانی اظهار داشت:غفلت از یاد خدا در امر خطیر قضاوت زمینه ساز لغزش ها است و یادآوری ایمان ، رشادت و ایثارگری های شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی و دیدار با خانواده معظم آنها و شفاعت این عزیزان سبب خواهد شد تا مسیر حق را  گم  نکنیم .

 

علی صالحی با بیان اینکه توسل به شهدا به معرفت ما می افزاید خاطرنشان کرد: شهادت مرگی است انتخاب شده که انسان به سوی آن می رود و اهمیت و ارزش شهید و شهادت نیز از همین جا سرچشمه می گیرد، در واقع شهادت مشعلی است که خداوند در جان برگزیدگانش بر می افروزد.

 

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان با تأکید بر این مطلب که شهدا رمز عزتمندی ایران اسلامی هستند خاطر نشان کرد: تداوم راه شهدا  وظیفه خطیر مردم و مسئولین است .

 

این مقام قضایی تأکید کرد : شهید همواره زنده است و نظاره گر جامعه ، به همین جهت رسالت خطیری در عرصه اجرای عدالت و احقاق حقوق عامه بردوش ما سنگینی می نماید که امید است در سایه لطف و مرحمت الهی و با سعی و تلاش خالصانه همکاران، به ویژه خانواده ها  و فرزندان برومند شهیدان ، این وظیفه مهم به نحو احسن به سرانجام برسد.

گفتنی است ؛ در این دیدار که رؤسای سازمان های تابعه قوه قضائیه ، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان ، معاونین دادگستری و جمعی از مسئولین قضایی نیز حضور داشتند با خانواده های شهیدان خلیل تختی نژاد ، عبدالحمید  سالاری ، محمود حسین  پور ، یوسف احمدی فر و عین الله اعظمی دیدار شد.

 

انتهای پیام/