عضو شورای شهرستان بندرعباس اظهار کرد: ظرفیت شغلی  هرمزگان از تعداد بیکاران آن بیشتر است با وجود اینکه از لحاظ درآمد جز  ۵ استان اول کشور هستیم .

به گزارش خبرنما؛پرویزسالاری،رئیس شورای اسلامی شهرستان بندرعباس گفت: شوراهای شهر و روستا و شوراهای فرادست و شورای اسلامی دو بال تأمینی و نظارتی کشور هستند .

وی افزود: نمایندگان شورا موظف هستند بر عملکرد اماکن عمومی، تماشاخانه‌ها، رستوران‌ها و سایر موارد نظارت داشته باشند تا از شأن و منزلت شوراها دفاع کنند.

عضو شورای شهر بندرعباس اظهار کرد: مسئولیت سیاسی و اجتماعی به‌عنوان یک امانت الهی است، نظارت بر کار شوراها حق‌الناس است زیرا از جیب مردم برداشته و به شما داده می‌شود تا نظارت کنید، پس شوراها باید بررسی بودجه داشته باشند تا مشخص شود آیا بودجه در جای خودمصرف می‌شود یا خیر.

سالاری بیان کرد: بین وظایف و عملکرد مدیران، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها شکاف است، زمانی رئیس‌جمهور گفت مدیریت واحد شهری را حتماً انجام می‌دهیم اما هنوز در کوچه‌پس‌کوچه‌های مجلس خاک می‌خورد.

وی افزود : با توجه به اینکه درآمد پایدار شهرداری‌ها  قرار شد به تصویب برسد که هنوز اجرا نشده و  منابع مالی نیز هنوز تحقق پیدا نکرده و نمایندگان باید مشخص کنند که حقوق کجا مصرف‌شده که اگر این رقم تحقق پیدا کند بخش اعظم مشکلات استان حل می‌شود.

عضو شورای شهر بندرعباس تاکید کرد: ظرفیت شغلی  هرمزگان از تعداد بیکاران آن بیشتر است با وجود اینکه از لحاظ درآمد جز  ۵ استان اول کشور هستیم اما عوارض بر فروش نفت به‌صورت مبهم است.

سالاری خاطر نشان کرد:  مردم هرمزگان از کمبود ناراحت نیستند از تبعیض و بی‌عدالتی ناراحت اند .

انتهای پیام/