همزمان با سوم خردادماه، سالروز آزادسازی خرمشهر، شهردار بندر عباس در منزل شهید باصره و شهید داشته از شهدای گرانقدر این سازمان حضور یافت.

به گزارش خبرنما، عباس امینی‌زاده با حضور در منزل شهیدان باصره و داشته، ضمن گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر با بیان اینکه خانواده‌های معظم شهدا از سرمایه‌های نظام و کشور هستند، اظهار کرد: شهدا به گردن همه ما حق دارند و معرفی بیش از پیش آنها بر همه ما واجب است.
وی افزود: باید به گونه‌ای عمل شود که نام و یاد و منش شهیدان در جامعه همیشه جاری باشد.
شهردار بندر عباس خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی با اتکا به فرهنگ شهادت، امروز به یک قدرت منطقه‌ای تبدیل شده، به همین دلیل باید راه شهدا، که جان خود را برای حفظ اسلام و انقلاب فدا کردند، ادامه دهیم.
وی گفت: شهیدان داشته و باصره از کارکنان شهرداری بندرعباس بودند و برای مجموعه شهرداری چه افتخاری بیشتر از این که در این روزهای غرورآفرین به دیدار خانواده‌های آنها برویم.
امینی‌زاده با بیان اینکه شهدا انسان‌های برگزیده ای بودند و این افتخار جای شکر گذاری دارد، خطاب به مادران این دو شهید گفت: شما فرزندان خوبی تربیت کرده و نزد خداوند جایگاه ویژه‌ای دارید.
اضافه می‌شود، عملیات بیت‌المقدس در دهم اردیبهشت ماه سال ۶۱ آغاز شد و آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ترین اهداف این عملیات در دوران دفاع مقدس بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال، در سوم خرداد سال ۱۳۶۱ تحقق یافت. این عملیات توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران به فرماندهی علی صیاد شیرازی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرماندهی محسن
رضایی انجام گرفت. فتح خرمشهر بازتاب جهانی داشت و عراق با از دست دادن خرمشهر از نظر سیاسی تکیه‌گاهش را برای مذاکره از دست داد. این واقعه از لحاظ نظامی نقطه
عطفی در تاریخ جنگ ایران و عراق شناخته می‌شود، به همین دلیل از آن روز به عنوان نمادی از پیروزی، مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن یاد می‌شود.
شورای عالی انقلاب فرهنگی سوم خرداد را به عنوان روز مقاومت، ایثار و پیروزی در تقویم رسمی ایران نامگذاری کرد.
شهید داشته ازجمله شهدای گلگون کفن این عملیات است. این شهید گرانقدر از کارکنان شهرداری بندر عباس بوده است.

انتهای پیام /