جلسه شورای اداری بندرخمیر ظهر امروز با حضور فرماندار و مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد.

به گزارش خبرنما ؛فرماندار خمیر در این نشست بر ضرورت تکریم مردم و برخورد شایسته با آنها در سطح ادارات تاکید و خاطر نشان کرد: کلیه روسا و کارکنان ادارات شهرستان در شرایط کنونی باید در نهایت احترام با مردم برخورد کنند و در حوزه وظایف خود کمک حال مردم باشند و در بین آنان حضور داشته باشند تا مردم آنها را از خود بدانند.

میرهاشم خواستار همچنین تصریح کرد: ما مدیران باید در ‏این برهه زمانی که بخش عمده‌ ای از قدرت بین المللی می‌ خواهند خلل در مدیریت کشور وارد کنند و باعث درد و رنج مردم شود به وظیفه خود به درستی عمل کنیم.

وی ادامه داد:خدمت به چنین مردمانی که مشکلات را تحمل می کنند باعث افتخار است بنابراین مسؤولان وظیفه دارند، مشکلات آنان را برطرف کنند.

عالی ترین مقام دولت در شهرستان شهرستان در ادامه بر لزوم بازرسی های مستمر دستگاه های نظارتی بر بازار اشاره کرد و افزود:نظارت بر بازار شهرستان جدی و مستمر باشد و با گرانفروشان و احتکار کنندگان برخورد جدی شود.

ایشان با بیان اینکه مردم در بحث بازرسی ها یاریگر مسئولان باشند، اضافه کرد:همه انتظار دارند که دو یا سه نفر نیروی بازرس اصناف ،کلیه واحد صنفی در شهرستان را بصورت آنلاین کنترل کنند و این امکان پذیر نیست بنابراین مردم خود نیز در این کار مشارکت داشته باشند و گران فروش را معرفی کنند.

این مقام همچنین در این نشست با اشاره به پیگیری اعتبارات استانی توسط دستگاه ها اجرایی شهرستان اظهار کرد:عملکرد مدیران در جذب اعتبار یک اولویت مهم برای دستگاه هامحسوب می شود و اگر اعتبار دستگاهی برگشت بخورد نشانه ضعف آن مدیر است.

مهندس خواستار با تاکید بر تلاش مدیران اجرایی شهرستان برای جذب اعتبارات مصوب، اظهار داشت:امیدواریم در زمینه جذب اعتبارات شاهد جدیت و اهتمام قابل توجه مدیران باشیم.

وی در پایان از کلیه مدیران خواست به طور تمام وقت در شهرستان حضور داشته باشند و در صورت نیاز به استفاده از مرخصی، ضروری است با هماهنگی فرمانداری اقدام و فرد مشخصی را در غیاب خود برای انجام وظایف مربوط معرفی نمایند.

یکی از محورهای وحدت امت اسلامی، اهل بیت پیامبر(ص) است
حجت الاسلام و المسلمین بیرانوند امام جمعه موقت خمیر در این جلسه با اشاره به میلاد حضرت امام رضا (ع)و بیان جایگاه اهل بیت اظهار کرد:بی ‏تردید یکی از محورهای وحدت بین امت اسلامی، اهل بیت پیامبر(ص) است از این رو، شناخت و جایگاه آن بزرگواران از اهمیت بسیار برخوردار می باشد.

وی همچنین گفت: در شرایط فعلی که دشمنان اسلام با بهانه ‏های مختلف می‏خواهند بین امت اسلامی ایجاد تفرقه نموده و شکست در وحدت امت ایجاد کنند، اهمیت این موضوع بیشتر خواهد شد.

۳۸پایگاه در طرح اوقات فراغت شهرستان فعال هستند

در ادامه فرهادی معاون اداره آموزش و پرورش بندرخمیر با اشاره به طرح اوقات فراغت دانش آموزان اظهار کرد:در تابستان امسال ۳۸ پایگاه با ۸۷ رشته در قالب طرح اوقات فراغت در شهرستان دایر شده است .

وی افزود:در مجموع ۲۰۶۹ نفر در این طرح شرکت دارند که ۱۰۶۷ نفر پسر و ۱۰۰۲ نفر دختر می باشند.

فرهادی کانون ها،پژوهش سراها،سالن های ورزشی ،دارالقران و مساجد را از پایگاه های اوقات فراغت در این شهرستان دانست.

تامین برق ۲۰۰ مشترک مسکن مهرورزان انجام شده است
مدیر توزیع برق شهرستان خمیر در این نشست با اعلام این خبر گفت:برای تامین برق مسکن مهرورزان سه دستگاه پست زمینی احداث شده است که ۲۰۰ مشترک مهرورزان را پوشش خواهد داد.

وی در ادامه با اشاره به فصل تابستان و نحوه مصرف برق توسط شهروندان اظهار داشت:با توجه به شروع فصل گرم سال واستفاده از سیستم‌های سرمازا، شاهد افزایش چشمگیر بار شبکه سراسری برق به ویژه در این فصل هستیم که رعایت توصیه‌ های مدیریت مصرف، کمک شایانی به کاهش میزان مصرف و پیک بار شبکه برق خواهد کرد.

مدیر اداره برق شهرستان خمیر همچنین گفت: دستگاه های اداری سهم قابل توجهی در مدیریت مصرف برق در تابستان دارند و با انجام راهکارهای ساده می توان مصرف برق در دستگاه های اداری را کاهش داد لذا همکاری این ادارات ضروری است.

مهندس مرادی همچنین حذف کاغذی قبض برق را یادآور شد و بیان نمود:با هدف ارائه خدمات الکترونیک و غیرحضوری به مشترکان این شرکت و در راستای اجرای سیاست‌های دولت الکترونیک، صدور قبوض کاغذی برق حذف شده است.

وی افزود:مشترکین می توانند با مراجعه به سایت www.hedc.co.ir و وارد کردن شماره هشت رقمی اشتراک برق خود ،سوابق مصرف و پرداختی های خود را دریافت کنند.

این مسئول در پایان تبدیل سیم های مسی به کابل آلمنیوم جهت کاهش سرقت و نوسانات را از دیگر برنامه های اداره برق در شهرستان ذکر کرد.

اخلال در تقسیم عادلانه آب در برخی روستاها مهمترین چالشهاست
مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان خمیر نیز در این جلسه به عملکرد این اداره پرداخت و اظهار کرد:جلسه با آبداران و بررسی مسائل آب و نحوه جیره بندی آب در منطقه،نصب کنتور حجمی در آب شیرین کن جهت اطلاع از آب ورودی به مجتمع کشار،نصب ترانس و تابلو جهت برق دار کردن چاه تنگ سنگر و اصلاح و تعویض تیرهای برق از جمله اقدامات این اداره می باشد.

مهندس دادی زاده حفاری غیرمجاز، انشعابات غیر مجاز و اخلال در تقسیم عادلانه آب در بین روستائیان، سرقت اتصالات حوضچه ها و اخلال در امر آبرسانی به موقع مشترکین را از جمله موانع عملیات اجرایی و بهره برداری آبفار در شهرستان خمیر عنوان کرد.

۱۲۴۲۷مشترک آب شهری در شهرستان موجود است

رییس اداره آب و فاصلاب شهری خمیر نیز بابیان این خبر افزود:در حال حاضر ۱۲۴۲۷ انشعاب آب در سطح شهرستان موجود می باشد که جمعیتی بالغ بر ۴۱۰۰۰ نفر را شامل می شود.

وی در ادامه اقدامات انجام شده در زمینه تامین و توزیع مناسب ‌آب را برشمرد و گفت:۱۵۳ مورد تست خوشه ای کنتورهای مشترکین در سه ماهه اول سال جاری،نصب ۴۵ دستگاه لوازم کاهنده مصرف سر دوش و پرلاتور ،جمع آوری ۴ مورد انشعابات غیر مجاز، ۱۵ مورد شناسایی مصارف غیر مجاز ، نشت یابی و رفع نشت خطوط انتقال و شبکه توزیع بطول ۲۰ کیلومتر شبکه توزیع و ۱۳ کیلو متر خط انتقال ،احداث ۱٫۵ کیلومتر شبکه آبرسانی در شهر خمیر و روستاهای تحت پوشش در سال ۹۷ و سه ماهه اول۹۸، توسعه شبکه به طول ۵کیلومتر در شهرک نور شهر رویدر ،نصب ۵۵۳ فقره انشعاب جدید در سال ۹۷ و ۶۰ فقره درسه ماهه اول ۹۸ از اقدامات این اداره در زمینه تامین و توزیع مناسب ‌آب بوده است.

وی همچنین با اشاره به اقدامات در زمینه خدمات و توزیع مناسب ‌آب و کاهش میزان هدر رفت نیز گفت:نصب ۸۴ فقره انشعاب جهت مسکن مهر بسیجیان بندرخمیر ،نصب ۲۰۰ فقره انشعاب جهت مسکن مهروزران ساحل خمیر،رفع حادثه بر رو ی انشعاب، شبکه توزیع و خط انتقال، ۱۰۶ مورد تعویض کنتور های خراب مشترکین در سه ماهه اول ۹۸ ،کف شکنی ۲ حلقه چاه در شهر رویدر و ۲حلقه چاه در منطقه کهورستان و… از جمله این اقدامات است.

ایشان همچنین نصب بیلبورد و بنر در سطح شهر،دیدار با ائمه جمعه و جماعات بندر خمیر و لزوم استفاده از تریبون نماز جمعه و جماعت در خصوص مصرف بهینه آب،فرهنگ سازی و آموزش مدیریت مصرف بین دانش آموزان،جلسه با فرماندار و شوراها و دهیاران در خصوص مشکلات کمبود آب و لزوم مدیریت مصرف،حضور در مدارس و توزیع بروشور بین دانش آموزان در خصوص مصرف بهینه،پایش انشعابات فضای سبز شهرداری و… را از اقدامات انجام شده در خصوص مدیریت و اصلاح الگوی مصرف عنوان کرد.

مهندس افروشه در پایان ، جانمایی و تهیه دستورکار احداث مخزن ۱۰۰۰ مترمکعبی جهت روستای درگور و توابع ،توسعه شبکه به طول ۱۵۰۰ متر جهت آبرسانی مسکن مهر فرهنگیان در محله کندال ،اصلاح و بازسازی شبکه آب در کهورستان و نیمه کار،اصلاح شبکه در روستاهای درگور،کسه ،آل درویش، آرابی به طول ۴ کیلومتر، اصلاح و تقویت ایستگاه پمپاژ درگور، بررسی مشکلات موجود در شهرها و عدم موفقیت در اجرایی نمودن برنامه عملیاتی
کمبود اعتبارات جهت اصلاح و بازسازی شبکه توزیع در شهر خمیر و روستاهای تحت پوشش، خطوط انتقال حادثه دیده بر اثر سیل فروردین ماه ۹۸،خط انتقال ۷۰۰ میلی متر جی آر پی در سه نقطه شهر خمیر و…را از موارد در دست اقدام آب و فاضلاب شهری خمیر بیان کرد.

گفتنی است در پایان این نشست رئیسی ، مرادی، دادی زاده، محسنی و آتش پنجه به ترتیب به عنوان رییس جهاد کشاورزی ، اداره برق ،آب و فاضلاب روستایی ،اداره صنعت ،معدن و تجارت و نمایندگی جهاد دانشگاهی معارفه شدند.

انتشار دهنده: آرزو محمدی