سید موسی خادمی با اشاره به اینکه تصمیمات خوبی در این جلسه گرفته شد، تصریح کرد: تعطیلی مراکز خرید و فروشگاه‌های بزرگ غیر ضرور تا پانزدهم فروردین از جمله تصمیماتی بود که در جلسه امروز اتخاذ شد و تلاش بر فعال کردن فروشگاه‌های اینترنتی و تغییر نحوه تهیه مایحتاج مردم به روش اینترنتی مطرح شد. […]

سید موسی خادمی با اشاره به اینکه تصمیمات خوبی در این جلسه گرفته شد، تصریح کرد: تعطیلی مراکز خرید و فروشگاه‌های بزرگ غیر ضرور تا پانزدهم فروردین از جمله تصمیماتی بود که در جلسه امروز اتخاذ شد و تلاش بر فعال کردن فروشگاه‌های اینترنتی و تغییر نحوه تهیه مایحتاج مردم به روش اینترنتی مطرح شد.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت در این جلسه طرحی را مبنی بر دسته‌بندی شهرها به آلوده و کمتر آلوده در کنار کنترل ورودی و خروجی این شهرها مطرح کرد که قرار بر بررسی بیشتر برای اعلام تصمیمات بعدی شد.

خادمی افزود: ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در آخرین تصمیم خود با حضور  ۳۰ درصد یا یک‌سوم از ظرفیت کارکنان در محل کار تا ۱۵ فروردین موافقت کرد.

 استاندار خاطرنشان کرد: در لرستان با توجه به شرایط کنونی، ادارات می‌توانند تا سقف ۷۵ درصد نیروها را بر اساس دستورالعمل‌ها به صورت دورکاری یا شیفتی به کار گیرند و تنها ۲۵ درصد نیروها در ادارات حضور یابند.

وی ضمن تأکید بر حضور دائمی مدیران و معاونین ادارات در این ایام، تصریح کرد: این تصمیم شامل دستگاه‌های خدمات‌رسان استان در حوزه آب، برق، گاز و مشاغل حساس نمی‌شود زیرا در موقع لزوم حضور آنها برای رفع مشکلات مردم ضروری است.

خادمی یادآور شد: از مجموع ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار کارمند دولت در کشور حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در حوزه‌های آموزشی و دانشگاهی فعالیت می‌کنند که در این ایام تعطیل هستند و ۵۰۰ هزار نیروی دیگر نیز در بخش بهداشت و درمان کشور بوده که در شرایط کنونی با ظرفیت ۱۰۰ درصدی در حال کار هستند و موضوع دورکاری و کار شیفتی تنها شامل مابقی نیروهای دولت می‌شود.

استاندار لرستان در پایان گفت: شب گذشته مصوبه استانی مبنی بر کنترل تردد خودروهای دارای پلاک غیر بومی نیز اعلام شد که با توجه به آن تمهیداتی اندیشیده شد تا این خودروها در سطح شهرهای استان تردد نداشته باشند و ضمن ماندن در خانه از حضور در اماکن عمومی پرهیز کنند.

انتهای پیام