آفتاب نیوز : غلامعلی حدادعادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام امشب (اول دی ماه) در مورد چهل سالگی انقلاب و ادامه حرکت آن باید بسیار فکر کرد، گفت: در اوائل انقلاب، آمریکا آغاز به خصومت و مسدود کردن دارایی ما کرد و امروز هم اگر نگاه کنید ایران در گفتمان سیاسی آمریکا جایگاه شوروی را […]

آفتاب نیوز : غلامعلی حدادعادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام امشب (اول دی ماه) در مورد چهل سالگی انقلاب و ادامه حرکت آن باید بسیار فکر کرد، گفت: در اوائل انقلاب، آمریکا آغاز به خصومت و مسدود کردن دارایی ما کرد و امروز هم اگر نگاه کنید ایران در گفتمان سیاسی آمریکا جایگاه شوروی را در زمان جنگ سرد در گفتمان سیاسی آنان دارد. 
 وی اضافه کرد: در زمان اغتشاشات دی ماه، خط دست فضای سایبری بود که نمایش داد ملحق شد تحریم اقتصادی هست. در شرایطی که دوا تحریم هست، هیچ محدودیتی برای فضای سایبری نگذاشتند. دشمنان به این نتیجه رسیدند، امثال شهید حججی مدافعان این نظامند کاری از پیش نمی برند، بنابراین قصد دارند اعتقادات را نابود کنند. از نظر اخلاقی هم درصدد گسترش فساد می باشند. از یکسو به سبب مشکلات اقتصادی تشکیل خانواده دشوار شده و از سویی عفت زدایی و ترویج گناه بسیار شده هست.    از برنامه های دیگر فضای سایبری، فاصله انداختن ببن مردم و نظام هست و برای هر مساله و مشکلی یک برنامه دارند و هرکس سرمایه اجتماعی شمرده شود، آن را لجن مال می کنند. در دراز مدت هم قصد دارند ذائقه مردم را تغییر دهند.حداد عادل افزود: متاسفانه در برابر ما یک برنامه منطقی برای مبارزه با برنامه های فضای سایبری نداریم.
عضو هییت رئیسه جبهه مردمی نیروهای انقلاب در مورد انتخابات سال آینده، گفت: برای انتخابات آینده نباید لیست های مکرر و متعارض داد و نباید بازی های برده را به چند دستگی ببازیم. در مشهد زمینه برای برتری ما در انتخابات شوراها فراهم بود اما ۷ لیست متمایز داده گردید.اتحاد شرط لازم هست اما کافی نیست و باید حضور تشکیلاتی داشت. ما از تجربه مجلس گذشته توان داریم استفاده نماییم و نقاط ناتوانی را رفع کنیم و من به اتحاد نیروهای انقلاب خوش بینم.
وی در جواب به پرسشی در مورد شمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان درباره  خودش، گفت: موسساتی که از دولت بودجه می گیرند یک بازنشسته توان ندارد رییسش باشد اما من هنوز بازنشسته نشدم. این قانون همان گونه که رهبری فرمودند احتیاج به اصلاحاتی دارد و ما هرجا هستیم ان شاءالله قصدمان خدمت هست.حدادعادل تصریح نمود: در فضای سایبری مدعی شدند آقای ولایتی ۳۷ شغل دارد اما تا قبل تصدی دانشگاه آزاد هیچکس صحبتی از وظایف وی نمی زد و باید مقداری بصیرت داشت و هرچه در فضای سایبری هست باور نکنیم. به طور مثال من عضو هیئت امنای فرهنگستان ها هستم اما چندسال جلساتش برگزار نمی گردید. حقوق من از دانشگاه تهران هست و ان شاالله هرجا هستیم به دنبال خدمت باشیم.
وی در مورد استانی شدن انتخابات مجلس هم گفت: مجلس معایب مادرزادی دارد و با استانی شدن انتخابات مشکلش حل نمی توان.
مرجع: تسنیم