به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، رجب طیب اردوغان در پنجمین نشست شورای عالی مشارکت ایران و ترکیه میزبان هیأت ایرانی به ریاست حسن روحانی بود. رییس جمهوری ترکیه در جریان سخنرانی خود در این نشست بیتی از حافظ را به فارسی قرائت کرد که با استقبال مخاطب های رو به رو گردید. فایل […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، رجب طیب اردوغان در پنجمین نشست شورای عالی مشارکت ایران و ترکیه میزبان هیأت ایرانی به ریاست حسن روحانی بود.

رییس جمهوری ترکیه در جریان سخنرانی خود در این نشست بیتی از حافظ را به فارسی قرائت کرد که با استقبال مخاطب های رو به رو گردید.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی که به منظور شرکت در پنجمین نشست شورای عالی مشارکت های ایران و ترکیه به آنکارا عزیمت کرده بود، پنج شنبه شب به تهران برگشت.

روحانی در عزیمت دو روزه خود به ترکیه علاوه بر شرکت در پنجمین نشست شورای عالی مشارکت های دو کشور که با حضور شماری از اعضای دولت های ایران و ترکیه برگزار گردید، در ملاقاتی دوطرفه با همتای ترکیه ای خود درخصوص مباحث با اهمیت منطقه ای و بین المللی اظهار کرد وگو کرد.

در انتهاء نشست شورای عالی مشارکت های دو کشور، دو سند و تفاهم نامه مشارکت در حوزه بهداشت و معالجه و امور ارتباطات و رسانه ای در حضور روسای جمهوری دو کشور امضا گردید.

رییس جمهوری کشورمان علاوه بر این در این عزیمت با حضور در سمینار اقتصادی تجار ایرانی و ترکیه ای، بر گسترش و توسعه روابط  تهران – آنکارا بویژه در راستای اقتصادی، تجاری و علاوه بر این افزایش مشارکت ها در حوزه انرژی تصریح کرد.

محمود واعظی، ریاست دفتر ریاست جمهور و وزیران امور خارجه، نفت، صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی ودارایی، نیرو و ریاست اتاق بازرگانی، صنعت معدن و کشاورزی روحانی را در عزیمت به ترکیه معیت کردند.

انتهای پیام