عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: نیروی انسانی به عنوان رکن اصلی توسعه و سرمایه ی هر نهاد است ودر حفظ و از خروج آنها جلوگیری شود.

به گزارش خبرنما؛کیانوش جهانبخش عضو شورای اسلامی شهربندرعباس در جلسه صدوبیست ویکمین شورای اسلامی شهر بندرعباس که با حضور شهردار و مدیرکل آموزش و پرورش استان برگزار شد، اظهار کرد: نیروی انسانی به عنوان رکن اصلی توسعه و سرمایه ی هر نهاد است و باید حفظ و از خروج آنها جلوگیری شود.

وی با تاکید بر اینکه باید بپذیریم که ما استان دست دوم کشور هستیم، افزود: این که بعد از چهل سال، برای نخستین بار توانسته‌ایم دو رتبه تک رقمی را در کنکور سراسری کسب کنیم، حاصل تلاش غیر قابل انکار است، اما باید برآیند و میانگین را نیز محاسبه کنیم.

جهانبخش ادامه داد: حضور در دانشگاه‌های عالی‌رتبه، موفقیت‌های بزرگ ورزشکاران یا حتی حضور در فضای کلان سیاسی کشور و غیره به این باز می‌گردد که هم خانواده نقش خود را در تربیت و شکل گیری فرزندان باید مناسب تر ایفا نماید و هم در آموزش و پرورش باید به اصل پرورش توجه بیشتری شود.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه شادی، لازمه دانش‌آموز است اما باید در چارچوب باشد، تصریح کرد: نباید حساسیت‌ها به اندازه‌ای باشد که یک آهنگ  دولت را ملتهب کند و بسیاری از فرایندها را تحت تاثیر قرار دهد. در هرمزگان نیز چندی پیش شاهد شعرخوانی دانش‌آموزان با یک آهنگ بومی بودیم اما حساسیتی نسبت به آن نشان داده نشد.این که پخش یک کلیپ از شادی نامتعارف در فضای مدرسه موجی از نگرانی و حساسیت و واکنش های مختلف را به دنبال داشته باشد اما عملکرد و واکنش به دانش آموزان پابرهنه،مدارس کپری و ضعف های ساختار آموزشی بسیار ضعیف باشد،پذیرفتنی نیست ونباید اولویت ها در سیستم آموزشی گم شود.

انتهای پیام  /