رییس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان از برگزاری جشن میلاد امام زمان (عج) با عنوان «شعبان نوع‌دوستی» و جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی بازاریان برای هم‌وطنان سیل‌زده خبر داد. 

به گزارش خبرنما، عبدالمجید جلالی، عصر امروز در جلسه هماهنگی کمیته فرهنگی اتاق اصناف، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به ویژه میلاد خجسته یگانه منجی عالم بشریت با اشاره به رهنمودهای نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، طی دیدار با هیات رئیسه اتاق اصناف، اظهار داشت: شادابی و نشاط مردم در پیام به اراده استکبار در بد جلوه دادن نارضایتی و پژمرده نشان دادن شهروندان در دستور کار تشکل اصناف و بازاریان در قالب برگزاری جنگ‌های شادی و جشن‌های شعبانیه و ایستگاه‌های صلواتی قرار دارد.

وی در ادامه افزود: اتاق اصناف به عنوان پویاترین تشکل صنفی استان با برنامه‌ریزی مدون و البته اشتیاق و همکاری خودجوش بازاریان در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی ویژه برنامه‌های فرهنگی و اثرگذاری را در سطح بازار و مجتمع‌های تجاری برگزار می‌کند.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان بیان داشت: بازاریان و فعالان صنفی شهرستان بندرعباس علاوه بر آماده‌سازی معابر و آذین‌بندی بازار برای استقبال از جشن بزرگ نیمه شعبان، به رسم نوع‌دوستی، کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را هم‌زمان با برگزاری این مراسمات جهت ارسال به مناطق سیل‌زده کشور جمع‌آوری می‌کنند.

جلالی در ادامه جشن نیمه شعبان سال جاری را متمایز از سنوات پیش دانست و گفت: بازاریان و کسبه هرمزگانی همراه با سایر اقشار با نگاه همدلی همبستگی به مساعدت هموطنان سیل‌زده خواهند شتافت و شادی خود را در این عید بزرگ با آنان شریک می‌شوند.

در ادامه، اسماعیل رحیمی مشاور فرهنگی و رسانه‌ای اتاق اصناف مرکز استان نیز با تشریح برنامه‌های اتاق اصناف برای هرچه باشکوه برگزار شدن، جشن بزرگ نیمه شعبان با عنوان «شعبان نوع‌دوستی» بیان داشت: مراسم محوری میلاد امام زمان (عج) از سوی اتاق اصناف مرکز استان با همکاری مرکز خرید پردیس در خیابان الهیه جنوبی شهر بندرعباس برگزار می‌شود.

رحیمی در ادامه با بیان اینکه فعالان صنفی مستقر در مرکز خرید پردیس بندرعباس در نظر دارند، هم‌زمان با نیمه شعبان اجناس و کالاهای خود را با تخفیف ویژه عرضه کنند، افزود: مجتمع‌های تجاری شهر بندرعباس نیز به رسم هرساله مراسم جشن نیمه شعبان را با برگزاری جنگ‌شادی و برپایی ایستگاه صلواتی در برنامه خود قرار داده‌اند.

علی هاشمی رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان نیز در ادامه این نشست به برپایی ایستگاه صلواتی در چندین نقطه از شهر بندرعباس با همت بازاریان و کسبه و هماهنگی اتاق اصناف اشاره داشت و خاطر نشان کرد: جمع‌آوری کمک‌های بازاریان به سیل‌زدگان اخیر کشور در حاشیه برگزاری مراسمات نیمه شعبان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های محوری اتاق اصناف بندرعباس است که با کمک حوزه بسیج مالک اشتر انجام می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با دعوت از بازاریان و کسبه شهرستان جهت مشارکت در جشن بزرگ «شعبان نوع‌دوستی» افزود: حمایت از هموطنان سیل‌زده و سهیم بودن در غم و شادی آنان درسی است که دین مبین اسلام همواره بر آن تاکید دارد و بازاریان پرچمدار این حرکت انسان دوستانه در کشور هستند.

انتهای پیام/