کمیته امداد هرمزگان برای توانمندسازی مددجویان تحت حمایت در سه‌ماهه ابتدای سال جاری در طرح‌های مشاغل خانگی و خوداشتغالی ۱۷ میلیارد و ۶۱۷ میلیون تومان از محل منابع امدادی و بانکی پرداخت‌ کرده است.

به گزارش خبرنما؛ عبدالرضا خسروانی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد هرمزگان بابیان اینکه ۶۶۵ طرح اشتغال‌زایی برای مددجویان ایجادشده است، گفت: کمیته امداد هرمزگان برای توانمندسازی مددجویان تحت حمایت در سه‌ماهه ابتدای سال جاری در طرح‌های مشاغل خانگی و خوداشتغالی ۱۷ میلیارد و ۶۱۷ میلیون تومان از محل منابع امدادی و بانکی پرداخت‌ کرده است.

وی افزود: از مجموع طرح‌های اجراشده طی امسال ۶۲۰ طرح خودکفایی و کارآفرینی، ۲۷ طرح توان‌افزایی و ۱۸ طرح نیز کار انگیزی برای مددجویان بوده است.

خسروانی بابیان اینکه در سال ۹۸ برای ایجاد هفت هزار و ۲۴۲ فرصت شغلی در استان هرمزگان بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته‌شده است، یادآور شد: کمیته امداد استان هرمزگان با اجرای طرح‌های موفق و پایدارسازی مشاغل طی پنج سال اخیر، به‌عنوان دستگاه برتر در میان دستگاه‌های مختلف استان قرارگرفته است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد هرمزگان با تأکید بر اینکه تمامی طرح‌های کمیته امداد با توجه به استعداد و موقعیت هر فرد در هر منطقه انجام می‌شود، ادامه داد: توانمندسازی در کمیته امداد این استان در پنج گام اساسی شامل شناسایی، مشاوره، آموزش، اجرای طرح، نظارت و فروش محصولات مددجویان انجام می‌شود.

انتهای پیام