مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از تخلیه و بارگیری ۲۲.۸ میلیون تن کالا و بیش از ۹۲ هزار تی ای یو کانتینر در شش ماه نخست امسال خبر داد. به گزارش خبرنما، سیاوش ارجمند زاده مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در اینباره گفت: در نیمه نخست امسال ۲۲ میلیون و ۸۴۶ هزار تن […]

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از تخلیه و بارگیری ۲۲.۸ میلیون تن کالا و بیش از ۹۲ هزار تی ای یو کانتینر در شش ماه نخست امسال خبر داد.
به گزارش خبرنما، سیاوش ارجمند زاده مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در اینباره گفت: در نیمه نخست امسال ۲۲ میلیون و ۸۴۶ هزار تن کالای نفتی و غیرنفتی در بنادر استان بوشهر تخلیه و بارگیری شده است.
ارجمندزاده افزود: حجم تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی ۵ میلیون و ۸۲ هزار تن می باشد که از این میزان ۵۰۰ هزار تن آن تخلیه و۴ میلیون و۵۸۲ هزار تن بارگیری شده است.

وی عنوان کرد: حجم تخلیه و بارگیری در بخش کالای نفتی نیز ۱۷ میلیون ۷۶۳ هزار و ۸۳۷ تن میباشد که از این میزان تخلیه و بارگیری  ۳ میلیون ۱۴۰ هزار و ۳۰۷ تن تخلیه و ۱۴ میلیون ۶۲۳ هزار و ۵۲۶ تن بارگیر شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوروی استان بوشهر در خصوص میزان حجم تخلیه و بارگیری کانتینر نیز اظهار داشت: در شش ماه نخست امسال و با توجه به لایروبی انجام شده در بندر بوشهر میزان تخلیه و بارگیری کانتینر ۹۲ هزار ۱۴۴ TEU بوده است.

وی همچنین اضافه کرد: میزان تردد شناورها در بنادر استان در این مدت ۵۹۷۶ فروند میباشد که در این میان تعداد ۳۰۲۴ فروند ورودی شناور  و تعداد ۲۹۵۰ فروند شامل شناورهای خروجی میباشد.

ارجمند زاده بیان کرد : در بحث جابجایی مسافر نیز تعداد ۱۳۲ هزار و ۳۷۰ نفر مسافر در شش ماه نخست امسال از بنادر استان جابجا شده اند.