به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، جان بولتون، مشاور امنیت ملی دولت دونالد ترامپ در گفت‌وگو با فاکس‌نیوز تصریح کرد که پس از نشست سران آمریکا و کره‌شمالی در هانوی، واشنگتن بررسی می‌کند که آیا پیونگ‌یانگ به توقف برنامه تسلیحات هسته‌ای و هر آنچه به این برنامه مرتبط است، متعهد خواهد بود یا خیر. […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، جان بولتون، مشاور امنیت ملی دولت دونالد ترامپ در گفت‌وگو با فاکس‌نیوز تصریح کرد که پس از نشست سران آمریکا و کره‌شمالی در هانوی، واشنگتن بررسی می‌کند که آیا پیونگ‌یانگ به توقف برنامه تسلیحات هسته‌ای و هر آنچه به این برنامه مرتبط است، متعهد خواهد بود یا خیر.

او اظهار کرد: اگر آنها تمایل به انجام چنین کاری نداشته باشند، فکر می‌کنم ترامپ در این مورد صراحت بسیاری مبنی بر این داشته که آنها از تحریم‌های اقتصادی شدیدی که اعمال شده است، رهایی نخواهند یافت.

این در حالی است که به تازگی خبرگزاری یونهاپ و دو اندیشکده آمریکایی گزارش داده‌اند، کره‌شمالی بخشی از یک سایت پرتاب موشک را بازسازی کرده که تخریب آن را پس از تعهدات به عمل آمده در نخستین نشست ترامپ و کیم جونگ اون آغاز کرده بود.

یونهاپ به نقل از منابع اطلاعاتی کره‌جنوبی گزارش داد، این اقدام در سایت موشکی تونگچانگ-ری رخ داده است.

انتهای پیام