آیین رونمایی از پوستر بخش «مدافعان سلامت» شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «مقاومت» با حضور سعید نمکی؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سیماسادات لاری‌پور؛ معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و سخنگوی وزارت بهداشت، مهدی عظیمی میرآبادی؛ دبیر شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، سردار عبدالرضا آزادی؛ معاون فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین، کیانوش جهانپور؛ رئیس مرکز […]

آیین رونمایی از پوستر بخش «مدافعان سلامت» شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «مقاومت» با حضور سعید نمکی؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سیماسادات لاری‌پور؛ معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و سخنگوی وزارت بهداشت، مهدی عظیمی میرآبادی؛ دبیر شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، سردار عبدالرضا آزادی؛ معاون فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین، کیانوش جهانپور؛ رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، یاشار نادری؛ مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت فتح و سایر مدیران این رویداد سینمایی در محل وزارت بهداست برگزار شد.

مقاومت در ایثارگری‌های کادر درمان متجلی شده است

در این مراسم، یاشار نادری؛ مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت فتح اظهار کرد: مقاومت و مسأله مقاومت را امروز در ایثارگری‌هایی که در شبکه بهداشت و درمان رخ داده، شاهد هستیم؛ از همین رو وظیفه خودمان ‌دانستیم در بخشی از جشنواره این موضوع را جانمایی کنیم.

وی افزود: با توجه به گزارش خبرنما به نقل از دبیر جشنواره، استقبال خوبی در داخل و خارج از جشنواره خاصه بخش مدافعان سلامت شده و امید است آثار آمده بتواند کمک حال عزیزان ما باشد و ما هم سهم کوچکی در مقابله با بیماری کرونا داشته باشیم.

نادری تصریح کرد: ریشه بنیاد به حضور قابل توجه شهید آوینی برمی‌گردد؛ ما میراث‌دار او هستیم و امروز به برکت حضور او، همان راه و روش در حال پیگیری است و امید است بتوانیم در روایت آوینی‌گونه مبارزه با کرونا سهم خود را ادا کنیم..

ضرورت مستندسازی آوینی‌گونه رشادت‌های کادر درمان و بهداشتی

در این مراسم کیانوش جهانپور؛ رییس مرکز روابط‎‌عمومی و اطلا‎ع رسانی وزارت بهداشت نیز با اشاره به ضرورت مستندسازی آوینی‌گونه رشادت‌های کادر درمان و بهداشتی کشور در مقابله با کرونا، گفت: گرچه وزارت بهداشت از تصدی‌گری در اجرای جشنواره‌ها پرهیز دارد اما به دلیل ویژگی‌های ارزشمند و نگاه ویژه جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به ارزش‌های انسانی و اسلامی، در بخش مدافعان سلامت با این جشنواره همکاری می‌کند.

وی افزود: بعد از انقلاب‌اسلامی، کشور در برهه‌های مختلف اعم از جنگ‌تحمیلی و تحریم با چالش‌های جدی مواجه شد که روحیه مقاومت و تاب‌آوری ملت سبب شد همه چالش‌ها را یکی پس از دیگری به سلامت پشت سر بگذارد. امروز نیز در موضوع مبارزه با بیماری کرونا، با استفاده از همین روحیه مقاومت به دستاوردهای کم‌نظیری رسیده است.

جهانپور ادامه داد: بعد از امضاء تفاهم‌نامه همکاری وزارت بهداشت با جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، فراخوان ارسال آثار در سطح ملی و با استفاده از ظرفیت‌های موجود در سفارتخانه‌ها، در سطح بین‌المللی ارسال شد. علاوه بر آن، زمینه‌ همکاری با شهرداری تهران، سازمان هلال‌احمر و سازمان اورژانس کشور نیز فراهم شد تا از ظرفیت این نهادها نیز در برگزاری باکیفیت‌تر بخش مدافعان سلامت استفاده شود.

بخش مدافعان سلامت در لبیک به رهبری متولد شد

سپس مهدی عظیمی میرآبادی؛ دبیر شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت نیز ضمن تشکر از مسئولان وزارت بهداشت و بنیاد روایت فتح، گفت: از خداوند می‌خواهم بهترین شرایط را برای مردم رقم بزند. امیدوارم این جلسه مایه برکت و کیفت عالی برای جشنواره باشد و کاری در خور شان زحمات دوستان حوزه سلامت انجام بدهیم.

وی افزود: امیدوارم بتوانیم این مسئولیت را به خوبی انجام بدهیم. این جلسه آغاز رسمی بخش مدافعان سلامت است. جشنواره در ۱۵ دوره گذشته شأنیت و رتبه خوبی در میان جشنواره‌های کشور و حتی در منطقه پیدا کرده، به عنوان یک برند مطرح شده و در کشورهای همسو و مرتبط با ما، این جشنواره شناخته شده است. تقریباً تمام سفارت خانه‌ها ما را می‌شناسند و جایگاه خوبی داریم.

عظیمی میرآبادی با اشاره به بخش مدافعان سلامت این جشنواره، تأکید کرد: این بخش در لبیک به پیام رهبری ایجاد شد. اصراری که ما داریم این است که متناسب با موضوعات جشنواره بهترین آثار را انتخاب کنیم نه اینکه این آثار حتماً ایرانی باشد. بحث رعایت و قوانین ستاد ملی مبارزه با کرونا همواره به ما گوشزد شده است از همین رو سعی می‌کنیم پروتکل‌ها را رعایت کنیم.

رایحه خوش دفاع‌مقدس در میدان سلامت
در ادامه سردار آزادی؛ معاون فرهنگی بسیج مستضعفین بیان کرد: سازمان ما از ابتدای شروع کرونا این افتخار را پیدا کرد که در کنار عزیزان مدافعان سلامت و در عرصه‌های دیگر هم فعال باشد. فعالیتی که در این دوران اتفاق افتاد یادآور عزیزان ما در دوران دفاع مقدس بود و توانست رایحه خوش آن دوران را احیا کند. بسیج در عرصه هنر هم ورود کرده و می‌تواند فعال باشد.

وی ادامه داد: ان‌شاءالله دِین خود را به این جامعه بزرگ ایثارگر ادا کند، قطره‌ای از این ایثار را بتواند در قالب‌های مختلف هنری مستند کند و در مقابل منظر ملت بزرگ خودمان و جهان قرار بدهد. از حمایت و عنایت دکتر نمکی هم تشکر می‌کنم.

در پایان این مراسم با حضور سعید نمکی؛ وزیر بهداشت از پوستر بخش مدافعان سلامت شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت رونمایی شد. محمدرضا رسولی طراح این پوستر است.

سید احد میکائیل‌زاده؛ مدیر ارتباطات و اطلاع‌رسانی، کامران ملکی؛ مدیر امور فوق برنامه و تشریفات، جعفر گودرزی؛ مدیر امور برنامه‌ها، مجید کریمی، مدیر بخش مدافعان سلامت، مجید راستی؛ مدیر اداری، مالی و پشتیبانی و ابراهیم اصغری؛ مدیر امور تولید جشنواره، و سیدضیا هاشمی، تهیه‌کننده و سینماگر از دیگر حاضران در این مراسم بودند.
شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در دو زمان ۳۱ شهریور تا ۶ مهرماه مقارن با هفته دفاع مقدس در بخش‌های «مدافعان سلامت»، «جشنواره جشنواره‌ها» و انتخاب استانیِ بخش «فیلمسازان بسیجی» و یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج در بخشهای «سینمای ایران و جهان»، «سیدالشهدای مقاومت»، «روایت قلم»، «نقد و پژوهش تحلیل» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی‌میرآبادی به همت انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار می‌شود.