به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، منوچهر فخری شامگاه چهارشنبه در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر دامغان به میزبانی یکی از تالارهای پذیرایی این شهرستان ضمن اشاره به اولویت‌های مرتبط با این شهرستان، ابراز کرد: در هفته آینده جلساتی با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، منوچهر فخری شامگاه چهارشنبه در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر دامغان به میزبانی یکی از تالارهای پذیرایی این شهرستان ضمن اشاره به اولویت‌های مرتبط با این شهرستان، ابراز کرد: در هفته آینده جلساتی با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان درباره بازسازی بناهای تاریخی شهرستان مذاکره خواهد شد.

وی با بیان اینکه در نشستی با شرکت آب منطقه‌ای سمنان پیرامون اجرای طرح گردشگری در سد شهید شاهچراغی دامغان نیز جلساتی برگزار می‌شود، افزود: تنها راه برون رفت شهرداری‌ها از مشکلات اقتصادی، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است و دیگر شهرداری‌های استان با الگوبرداری از شهرداری دامغان در اجرای طرح‌های زیرساختی به فکر جذب سرمایه گذار باشند.

معاون استاندار سمنان بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی استان در انجام طرح‌های عمرانی و زیرساختی با شهرداری دامغان همکاری داشته باشند همچنین باید گفت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای اجرای طرح‌های عمرانی از اقدام‌های مثبت در توسعه خدمات شهری است که شهرداری دامغان به خوبی برای جذب خیّر و سرمایه گذار در سال‌های گذشته اقدام کرده است.

تلاش برای رونق اقتصادی

فرماندار دامغان نیز در این نشست با بیان اینکه زیرساخت‌های خوبی برای رونق اقتصادی و کسب و کار با تلاش شهرداری در شهر دامغان به بهره‌برداری رسیده است، گفت: هماهنگی دستگاه‌های اجرایی استان برای تکمیل و اعطای مجوز برای اجرای طرح‌های عمرانی در شهر دامغان به طور ویژه پیگیری شود.

علی اصغر مجد بیان کرد: شهرداری دامغان در سال‌های گذشته به خوبی از ظرفیت خیران و فعالان بخش خصوصی برای اجرای طرح‌های عمرانی و اقتصادی در حوزه شهری استفاده کرده است.

پیگیری طرح گردشگری در سد شاهچراغی

رضا زارع زاده رئیس شورای شهر دامغان هم در سخنانی ضمن بیان اینکه همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان با شهرداری دامغان برای بازسازی کاروان‌سرا و احیای دیگر طرح‌های تاریخی افزایش یابد، گفت: اجرای طرح گردشگری در سد شهید شاهچراغی دامغان به دلیل موانع اداری متوقف شده و با مساعدت شرکت آب منطقه‌ای سمنان برای رفع مشکلات پیش آمده اقدام شود.

وی افزود: شیوع کرونا ویروس، مشکلات زیرساختی مراکز درمانی شهر دامغان را نمایان کرد و اجرای طرح‌های بهداشتی و درمانی در این شهر از مطالبه به حق شهروندان است.

شهردار دامغان نیز در سخنانی کوتاه ضمن بیان اینکه خدمات الکترونیک دولت در شهرداری دامغان در حال اجرا است و دیگر پرونده‌ها به صورت سنتی در این شهرداری از اتاقی به اتاق دیگر جابجا نمی‌شود، تمامی محاسبات در بخش‌های عوارض، تراکم و… در شهرداری دامغان به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و این امر در افزایش اعتماد و همراهی مردم با خادمان خودشان مؤثر است.

مسلم نصرتی با بیان اینکه بیش از یک هزار طرح عمرانی و زیرساختی از سوی شهرداری در شهر دامغان در حال احداث است، افزود: رفع موانع دست و پاگیر اداری برای انجام طرح‌های عمرانی یکی از مطالبه‌های مهم شهرداری از مسئولان ارشد استان است.