در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و حمایت از جامعه کارگری و ارائه خدمات به کارگران و خانواده آنان و با بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی ها و امکانات بالقوه و بالفعل موجود ، تفاهم نامه همکاری سه جانبه پیشگیری از آسیب های اجتماعی با محوریت تاسیس مراکز همیار کارکنان در صنایع و محیط های کارگری بین اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماع ، اداره کل بهزیستی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان منعقد گردید.

به گزارش خبرنما ، کیامرث برخورداری سرپرست اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ضمن گرامیداشت هفته مبارزه با مواد مخدر ، ایجاد مراکز همیار کارکنان در محیط های کاری را از اولویت های این اداره کل عنوان کرد و افزود : در حال حاضر ۵ مرکز همیار کارکنان در جامعه کار و تولید استان فعال هستند .
وی ابراز امیدورای کرد : با اجرای این تفاهم نامه بتوان گام های موثری در راستای بهبود کارآمدی محیط کار، ارتقاء سلامت و عملکرد کارگران برداشت .
در ادامه غلامحسین رنجبر مدیر کل بهزیستی هرمزگان ، با اشاره به عملکرد خوب دستگاههای متولی در سال های اخیر در حوزه مبارزه با اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر ، انعقاد این تفاهم نامه را عاملی برای افزایش تعاملات بین بخشی عنوان نمود.
سپس ابراهیم فرهادی نیا دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نیز انعقاد این تفاهم نامه را فصلی جدید در مناسبات سه دستگاه ذکر کرد.
فرهادی نیا تاکید مقام معظم رهبری بر اهمیت کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی را یادآور شد ایجاد مراکز همیار کارکنانرا گامی مهم و موثر در راستای بهره وری و افزایش کارآمدی نیروی انسانی وکاهش آسیب های اجتماعی قلمداد نمود.
گفتنی است این تفاهم نامه با موضاعاتی شامل برنامه ریزی ، هماهنگی و تاسیس مراکز همیار کارکنان در محیط های کارگری ، اجرای فعالیت های راهبردی در زمینه ی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در محیط های کارگری ، اجرای طرح های آموزشی حضوری برای کارگران و خانواده های آنان به منظور پیشگیری از آسیب های اجتماعی و استفاده از ظرفیت سه دستگاه در راستای ارتقای سطح سلامت روحی و معنوی جامعه کار و تولید منعقد و به امضای مدیران هر سه دستگاه رسیده است.

انتهای پیام /