تفاهم‌نامه همکاری بین کمیته امداد امام خمینی (ره) استان و حوزه علمیه هرمزگان با محوریت تعالی فرهنگی بین جامعه و خانواده بر اساس سبک زندگی اسلامی ایرانی منعقد شد.

به گزارش خبرنما؛ علی الهیاری، مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان بابیان به اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی در کمیته امداد رسیدگی به مشکلات فرهنگی خانواده‌ها است، اظهار داشت: با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود حوزه‌ علمیه درزمینهٔ های: آموزشی، فرهنگی و تبلیغی می‌توان در جهت رفع مشکلات خانواده‌های تحت حمایت این نهاد و بهبود سطح زندگی آنان تلاش نمود.

وی خاطرنشان کرد: امروز ابزار کار ضد فرهنگی در جامعه فراوان است ولی ما از ابزار کار دینی خود به‌خوبی استفاده نمی‌کنیم که امیدواریم شروع همکاری منسجم با حوزه علمیه منجر به یک کار فرهنگی اسلامی مستمر در جامعه و به‌ویژه خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نادر حقیقی، مدیر حوزه‌های علمیه استان هرمزگان ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) و حوزه‌های علمیه دو ظرفیت عظیم فرهنگی در کشور هستند که اگر در کنار هم قرار گیرند می‌توانند خدمات فراوانی به جامعه هدف خود ارائه دهند.

وی افزود: سبک زندگی اسلامی از مسائل مورد تأکید مقام معظم رهبری است که باید در تمام عرصه‌ها مورد تأکید مردم و مسئولین قرار بگیرد و ما می‌توانیم با همکاری حوزه علمیه و کمیته امداد برای نهادینه کردن این مهم در جامعه تلاش کنیم و به نتایج مهمی برسیم.

حقیقی تأکید کرد: از مجموع نیروهای حوزه، ۱۵۰ مبلغ در معاونت تبلیغ حوزه علمیه استان، ۱۲۰ استاد و کادر مدیریتی و بیش از ۸۰۰ طلبه در استان هرمزگان در حال فعالیت و تحصیل هستند که می‌توان از این ظرفیت عظیم این نیروها دینی و انقلابی برای پیشبرد اهداف موردنظر که تعالی فرهنگی جامعه و خانواده‌های ایرانی طبق الگوی سبک زندگی اسلامی است، استفاده کرد.

گفتنی است: این تفاهم‌نامه با پیگیری معاونت فرهنگی کمیته امداد استان هرمزگان و معاونت تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه علمیه استان جهت استفاده از ظرفیت مبلغین در راستای ترویج سبک زندگی اسلامی بین خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) منعقدشده است.

انتهای پیام