با توجه به افزایش نقل و انتقال مستاجران در فصل تابستان و به تبع آن افزایش ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی اجاره بهای مسکن در کلان شهر بندرعباس، بسیاری از خانواده ها توان تمدید و یا انعقاد قرارداد جدید اجاره مسکن را ندارند.

چند روز پیش بود که خبری در رسانه ها به انضمام یک عکس منتشر شد که در آن یک مشاور املاک در بندرعباس با نصب نوشته ای با این مضمون که «از رهن و اجاره دادن ملک‌هایی با قیمت نامتعارف خارج از توان مردم معذوریم»، رعایت انصاف و همراهی با مستاجران را در آشفته بازار مسکن در این روزها نوید می داد.

در کنار این همراهی مشاوران املاک و با توجه به افزایش نقل و انتقال مستاجران در تابستان، صاحب خانه ها و مالکان مسکن از این فرصت استفاده کرده و با افزایش اجاره بها، بازار مسکن را متشنج کرده اند که به علت این افزایش قیمت افسارگسیخته، بسیاری از خانواده ها توان تمدید و یا انعقاد قرارداد جدید اجاره مسکن را ندارند.

در شرایطی که افزایش بی رویه و غیر منطقی قیمت ها در بازار به ویژه در زمینه اجاره مسکن بیداد میکند، نبود نظارت از سوی دستگاه های متولی مزید بر علت شده و باعث شده قیمت اجاره بها گاها” در برخی مناطق بندرعباس با رشدی ۱۰۰درصدی همراه باشد.

با توجه به حجم تقاضای زوج های جوان،  میزان تقاضا برای رهن، اجاره و خرید مسکن روند افزایشی و چشمگیری داشته که به دلیل عدم رشد متناسب میزان تولید و تقاضا، شاهد رشد قیمت ها در بازار هستیم.

در هر حال، متاسفانه عزم جدی از سوی اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان در راستای ساماندهی بازار مسکن و مقابله با متخلفان این بخش وجودندارد و می طلبد استاندار محترم و بویژه اداره کل راه و شهرسازی در شرایطی که بسیاری از خانوارها با مشکلات عدیده اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند تدابیر لازم را برای رفع این مشکل که از دغدغه های اساسی مردم نیز هست، بکار گیرند.

انتشار دهنده: آرزو محمدی