دکترعباس شیخ الاسلامی در اظهار کرد و گو با ایسنا، اظهار کرد: امید دارم ریاست جدید دانشگاه آزاد کاری کند که  قدرت جذب دانشجو در این دانشگاه افزایش یابد.امروز دانشگاه های کوچک با رشد قارچ گونه ، بدون ابزارها و آزمایشگاه با شهریه کمتری ایجاد شده اند و دانشجوی بدون کیفیت جذب می کنند در […]

دکترعباس شیخ الاسلامی در اظهار کرد و گو با ایسنا، اظهار کرد: امید دارم ریاست جدید دانشگاه آزاد کاری کند که  قدرت جذب دانشجو در این دانشگاه افزایش یابد.امروز دانشگاه های کوچک با رشد قارچ گونه ، بدون ابزارها و آزمایشگاه با شهریه کمتری ایجاد شده اند و دانشجوی بدون کیفیت جذب می کنند در حالی که دانشگاه آزاد پیشینه طولانی و اساتید با تجربه ای دارد و وزارت علوم باید روی دانشگاه آزاد حساب باز کرده و اذن ندهد که دانشگاه های بی کیفیت شکل دریافت کنند. ریاست جدید دانشگاه آزاد باید با وزارت علوم در همکاری باشد تا دانشگاه ها در رقابت سالم قرار گیرند.

رییس پیشین دانشگاه آزاد مشهد عنوان نمود: در حوزه اقتصادی جذب دانشجو باید یک اولویت باشد و ما ناچاریم تا وقتی که رابطه دانشگاه و صنعت هماهنگ گردد به شهریه دانشجو دیدگاه خوب دارا باشیم و نباید جذب دانشجو ضعیف گردد. 

وی با بیان اینکه تغییر ریاست دانشگاه آزاد نباید به معنای تغییر نیروهای دوره گذشته باشد، اظهار کرد:  در دوران یک ساله ریاست دکتر فرهاد رهبر تحولات بسیار گسترده ای در روسا و کارمندان دانشگاه دیده می گردید و این ظرفیت تحولات برای یک سال بسیار فراوان بود؛ به ویژه اینکه کسانی که جذب شده بودند، از بدنه دانشگاه آزاد نبودند، در حالی که ما توقع داشتیم مدیریت دانشگاه آزاد را خود دانشگاهیان بر عهده گیرند زیرا ما افرادی را برای جایگزینی در دانشگاه آزاد دارا بودیم ولی تحولات در سطح معاونین و مدیران، خارج از دانشگاه آزاد بود.

شیخ الاسلامی یادآور گردید: در بین  دانشگاهیان همه گروه های سیاسی اصولگرا، اصلاح طلب،اعتدال گر حاضر هستند و باید نیروهایی جذب گردند که از بدنه خود دانشگاه باشند و مشکلات دانشجوهای را فهم کرده باشند و به شکلی بزرگ شده دانشگاه آزاد باشند. 

 رییس پیشین دانشگاه آزاد مشهد عنوان نمود: امید دارم دکتر محمدمهدی طهرانچی، ریاست جدید دانشگاه آزاد کاری کند که  قدرت جذب دانشجو در دانشگاه آزاد بالا رود زیرا ما در دانشگاه آزاد اگر تعداد اندکی دانشجو پذیرش کنیم باید آسیب زیادی دهیم و در عین حال هیچ  بودجه دولتی به دانشگاه آزاد تعلق نمی گیرد . 

 وی گفته بود: در کنار شهریه باید بحث رابطه با صنعت و شرکت های دانش بنیان تقویت گردد و کارآفرینی یکی از اولویت هایی هست که ریاست دانشگاه باید در نظر گیرد و دانشجوهای دانشگاه آزاد بعد از فارغ التحصیلی کارآفرینی دارا باشند. 

شیخ الاسلامی تصریح نمود:  فضای آزادی بیان که پیشتر در دانشگاه آزاد وجود داشت محدودتر شده هست و شور و جنبشی که بین دانشجوها در جریان اصول گرا، اصلاح طلب و هم در بسیج و انجمن در یک سال دوره وی وجود داشت، فروکش کرد و ما شور و نشاط سیاسی قبل را نمی بینیم. 

 وی تصریح نمود: جدیدا تشکل ها فراموش گردیدند در حالی که تشکل ها موتور سیاسی دانشگاه هستند و اگر تشکل های قوی دارا باشیم دانشگاه توان دارد بینش سیاسی به دانشجوهای بدهد و اگر دانشجوها بینش سیاسی دارا باشند، جامعه بینش سیاسی دارد و ما اگر فضایی در دانشگاه ایجاد کنیم که سیاست در آن وجود نداشته باشد، موجب می گردد بینش سیاسی در جامعه ضعیف گردد و جامعه پیشرفت و توسعه سیاسی لازم و تقویت دموکراسی را نداشته باشد . 

 عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد واحد مشهد دنبال کرد: اولویت بعدی دانشگاه باید این باشد که گروه های متفاوت در فضای سیاسی، آزاد اندیشی دارا باشند و گروه خاصی در دانشگاه رانتی نداشته باشد و همه گروه های سیاسی در کنار هم بتوانند فعالیت نمایند و بحث آزادی بیان و آزادی بعد از بیان هم ضمانت گردد تا خودسانسوری در دانشگاه شکل نگیرد زیرا  خود سانسوری مانع رشد دانشگاه هست و استاد و دانشجو باید احساس کنند در فضای به صورت آزاد ای قرار دارند و سخن ها باید مورد نقد قرار گیرد و بیم از بیان عقاید و نظرات نباید وجود داشته باشد. 

انتهای پیام