معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد هرمزگان گفت: ۹۵۴ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد هرمزگان در سه‌ماهه نخست سال ۹۸ خدمات درمانی به ارزش دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از طریق بیمه درمانی دریافت کردند.

به گزارش خبرنما ؛ احمد پایان، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان هرمزگان اظهار داشت: ارائه فعالیت‌ها در حوزه حمایت و سلامت خانواده به مددجویان در سه بخش بیمه پایه، بیمه مکمل و بهداشت هدف‌گذاری شده است که در خصوص درمان مددجویان این نهاد از طریق ارجاع بیماران تحت حمایت به پزشک خانواده خدمات بیمه پایه آنان صورت می‌گیرد.

پایان گفت: ۹۵۴ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد هرمزگان در سه‌ماهه نخست سال ۹۸ خدمات درمانی به ارزش دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از طریق بیمه دریافت کردند که حدود دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به خدمات پایه و مابقی به خدمات مکمل درمانی و بهداشت مددجویان اختصاص‌یافته است.

وی افزود: کمیته امداد هرمزگان هم‌اکنون برای رسیدگی به‌سلامت و بهداشت مددجویان با ۱۷۹ مرکز درمانی شامل: درمانگاه، پزشک عمومی و متخصص در بیمارستان‌های دولتی و کلینیک‌های تخصصی سراسر استان و ۳۶ داروخانه قرارداد همکاری دارد.

شایسته ذکر است، کمیته امداد استان هرمزگان طی سال ۹۷، بیش از ۱۴ میلیارد و ۵۴۸ میلیون تومان از طریق بیمه پایه و پنج میلیارد و ۴۲۶ میلیون تومان از طریق بیمه مکمل برای هزینه‌های درمان به مددجویان تحت حمایت پرداخت کرده است.

انتشار دهنده: آرزو محمدی