معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان در تاریخ ۳۰ دی ماه ۱۳۹۹ در این خصوص گفت : با اجرای طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک نظام سلامت کشور انسجام و قدرت بیشتری خواهد داشت که از این قدرت و توان در ارائه خدمات بهتر درمانی به هم میهنان عزیز استفاده خواهد شد. مهندس جمالی […]

معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان در تاریخ ۳۰ دی ماه ۱۳۹۹ در این خصوص گفت : با اجرای طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک نظام سلامت کشور انسجام و قدرت بیشتری خواهد داشت که از این قدرت و توان در ارائه خدمات بهتر درمانی به هم میهنان عزیز استفاده خواهد شد.

مهندس جمالی بیان داشت : با اجرای این طرح درصد بالایی از مشکلات پزشکان و کادر درمان رفع خواهد شد به گونه¬ای که حق الزحمه پزشکان در پایان همان روز بصورت برخط به حساب آنها پرداخت خواهد شد.

وی افزود : اجرای طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک در سازمان بیمه سلامت و اداره کل بیمه سلامت استان یه ضرورت است. این طرح یکی از برنامه های پنج ساله ششم شفافیت دستگاه های اجرایی کشور بوده که اداره کل بیمه سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد با اجرایی کردن این طرح در واقع بر شفافیت مالی دستگاه اجرایی خود مهر تأیید خواهد زد و مردم شریف این استان از مزایای متعدد آن بهره مند خواهند شد .
معاونت سیاسی و امنیتی استانداری استان اظهار داشت : لازمه موفقیت در اجرای این طرح همکاری¬های مراکز تشخیصی و درمانی است و یکی از چالشهای موجود بروکراسی های پیچیده در ساختار اداری دستگاههای اجرایی مرتبط با این طرح است که شامل بیمه ها هم خواهد شد . لذا با اصلاح ساختاری در بروکراسی اداری این چالش برطرف و این مشکل رفع خواهد شد.
وی بیان داشت : کاهش قابل توجه هزینه های درمانی و همچنین هزینه های دارویی با اجرای طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک محقق خواهد شد، این طرح نیز می¬تواند به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و نیز کنترل بیماری کرونا با کاهش مراجعات به مراکز صدور دفترچه کمک فراوانی کند.
معاونت سیاسی و امنیتی استانداری استان در پایان گفت : یکی دیگر از مهمترین اقدامات سازمان بیمه سلامت ایران در دوران شیوع و همه گیری بیماری کرونا که بر اساس آخرین مصوبات شورای ملی مبارزه با بیماری کرونا صورت پذیرفته ، حذف آزمون ارزیابی وسع برای متقاضیان دفترچه بیمه سلامت همگانی و روستایی بوده است. که با این اقدام انسان دوستانه و تقبل پرداخت هزینه های سنگین درمانی در این شرایط ، در راستای منویات مقام معظم رهبری و در جهت کاهش بار سنگین هزینه های درمانی یک اقدام بسیار بزرگ و مؤثر بوده است.