دومین جلسه طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا با هدف شناسایی، شروع درمان و افزایش آگاهی های عموم در خصوص خطرات آن، با حضور دکتر رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش و مسئولان ستادی برگزار شد.

به گزارش خبرنما؛دکتر رضانیا با اشاره به اهمیت و تاکید ویژه مقام عالی وزارت در خصوص طرح بسیج فشار خون بالا بر مشارکت تمامی واحدهای بهداشتی جهت اجرای هر چه بهتر این طرح تاکید کرد.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش پس از تشریح نحوه چگونگی اجرای طرح و توضیح در خصوص راه اندازی پایگاههای ثابت و سیار، تامین تجهیزات استاندارد، به ضرورت تعامل با دیگر ارگان ها اشاره کرد. و دید گاه های خود را با مسولین کارگروه در میان گذاشت.

دکتر رضانیا مدت اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون را از ۲۷ اردیبهشت لغایت ۱۵ تیرماه بیان نمود و ادامه داد: در این مدت تیم هایی سه نفره  به اندازه گیری و ارزیابی وضعیت فشار خون می پردازند.

وی ابراز کرد: انتظار می رود این طرح بصورت ۱۰۰ درصد اجرا شود و مرکز خدمات جامع سلامت بوعلی، پایگاه های بهداشت صدف و سحر، بیمارستان‌، بهداری نیروی انتظامی، مساجد، داروخانه‌ها ،واحدهای سیار و بخش خصوصی نیز در این بسیج ملی مشارکت خواهند داشت.

مرادی کارشناس مسئول پیشگیری از بیماریها در خصوص ضرورت اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا، برنامه ریزی لازم جهت اجرای طرح، خرید تجهیزات و ملزومات اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون، فعال نمودن کلینیک فشار خون در طول مدت طرح در مراکز بهداشتی و بیمارستان و گزارش جلساتی که باید در آینده برگزار شود اشاره کرد.

مرادی افزود: صدا و سیما، روابط عمومی ادارات، رسانه‌ها و فضای مجازی در فاز ابتدایی طرح و آگاهی بخشی و آموزش جامعه (از ۲۷ اردیبهشت تا ۱۷ خرداد) جهت مشارکت صد در صدی گروه هدف، نقش بی بدیلی خواهند داشت.

انتهای پیام /