به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری مهر، شامگاه شنبه جلسه هماهنگی طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور به ریاست استاندار لرستان و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع)، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان و مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری مهر، شامگاه شنبه جلسه هماهنگی طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور به ریاست استاندار لرستان و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع)، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان و مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان برگزار شد.

استاندار لرستان در این جلسه گفت: با تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا طرح «شهید سلیمانی» به عنوان یکی از راهکارهای مهم برای کنترل و مهار بیماری کرونا جهت اجرا، به استان‌ها ابلاغ شده است.

سید موسی خادمی اظهار داشت: این طرح با هماهنگی و همکاری دانشگاه علوم پزشکی لرستان، بسیج و هلال احمر استان اجرا می‌شود و در آن موضوع بیماریابی و ارائه خدمات به مردم در سطح محله‌ها و خانواده‌ها پیگیری می‌شود.

وی تصریح کرد: با آغاز این طرح تمامی اعضای خانواده، فرد بیمار، افراد آسیب پذیر و دارای بیماری زمینه‌ای تحت نظر تیم‌های نظارتی و حمایتی خواهند بود.

استاندار لرستان یادآور شد: از این پس تیم‌های نظارتی تمامی تحرکات در محله‌ها مانند برگزاری مراسم عروسی یا ترحیم را رصد خواهند کرد.

خادمی خاطرنشان کرد: طرح شهید سلیمانی از امروز در استان آغاز شده و طی چند روز آینده با کسب هماهنگی‌های بیشتر در سطح استان اجرایی می‌شود.

وی انجام تست و بیمار یابی را در خانواده‌ها و محله‌ها را از مزایای این طرح عنوان کرد و افزود: با تست گیری در محله‌ها دیگر نیازی به مراجعه حضوری مردم به مراکز درمانی و آزمایشگاه‌های شلوغ نخواهد بود و تمامی خدمات در همان محله‌ها ارائه می‌شود.

استاندار لرستان خواستار تعامل و همکاری مردم با اکیپ‌ها و تیم‌های حمایتی در سطح محله‌ها شد و گفت: امیدواریم با انجام اقداماتی نظیر اطلاع رسانی، ارائه مشاوره و فرهنگ سازی شاهد بهبود سریع‌تر شرایط باشیم.