محمدرضا منصوری‌صبا پنجشنبه ۲۹ آبان در جمع خبرنگاران گفت: اجرای مانور تعمیرات جهادی، با هدف ارتقا تاب آوری و قابلیت اطمینان شبکه‌های فشار متوسط و ضعیف، همزمان با سراسر کشور در ۲ نقطه از شهرستان شیراز اجرایی شده است. وی با اشاره به اینکه وقوع حوادث و رخدادهای طبیعی نظیر بارندگی‌های شدید، طوفان، سیل، رعد و برق و … منجر […]

محمدرضا منصوری‌صبا پنجشنبه ۲۹ آبان در جمع خبرنگاران گفت: اجرای مانور تعمیرات جهادی، با هدف ارتقا تاب آوری و قابلیت اطمینان شبکه‌های فشار متوسط و ضعیف، همزمان با سراسر کشور در ۲ نقطه از شهرستان شیراز اجرایی شده است.

وی با اشاره به اینکه وقوع حوادث و رخدادهای طبیعی نظیر بارندگی‌های شدید، طوفان، سیل، رعد و برق و … منجر به بروز مشکلاتی در شبکه‌های برق می‌شود، گفت: با اجرای مانور جهادی و رفع مشکلات احصاء شده شبکه‌های فشار متوسط و ضعیف، امکان تامین برق مطمئن و پایدار در شرایط دشوار جوی و رخدادهای طبیعی را افزایش می‌دهیم.

منصوری صبا با یادآوری اینکه عیوب شبکه از قبل توسط تیمهای کارشناسی و مهندسی احصاء و مشخص شده است، گفت: این اقدام همه ساله در شرکت توزیع برق شیراز با استفاده از ظرفیت پیمانکاران اجرا می‌شد، امسال این مانور با بهره گیری از توان فنی و تخصصی داخلی اجرایی شده است.

معاون توزیع نیروی برق شیراز، محل اجرای مانور طی روزهای ۲۹ و ۳۰ آبان را محدوده جاده نیروگاه سیکل ترکیبی و نقاط مسکونی این مسیر و محدوده‌های پودونک و اتحاد شیراز اعلام و خاطرنشان کرد: در محدوده جاده نیروگاه سیکل ترکیبی، مانور روی شبکه فشار متوسط انجام خواهد شد که احتمال اعمال خاموشی موقت در این محدوده، اعلام شده است.

منصوری‌صبا خاطرنشان کرد: در این مانور که همزمان با سراسر کشور، در شیراز هم اجرا می‌شود، ۳۵ گروه با ظرفیت میانگین ۳ نفر، عملیات رفع مشکلات شبکه‌های فشار متوسط و ضعیف را در محدوده‌های اعلام شده‌ی شهرستان شیراز، انجام می‌دهند.

او با یادآوری اینکه طی این ۲ روز، برابر با ۲ ماه عملیات فنی و تخصصی رفع عیوب و مشکلات شبکه اجرا خواهد شد، گفت: با توجه به احصاء دقیق مشکلات، کالا و تجهیزات مورد نیاز تامین شده و گروه‌ها در جغرافیای معینی، ماموریت رفع عیوب را اجرایی خواهند کرد.

منصوری‌صبا در مورد علت انتخاب این محدوده‌ها نیز گفت: در مناطق مسکونی محدوده جاده نیروگاه سیکل ترکیبی یعنی روستاهای ظفرآباد، اسماعیل‌آباد و … شاهد قطع برق و بروز خاموشی پیش‌بینی نشده به دفعات مکرر در زمان بارندگی یا وزش بادهای شدید بوده‌ایم که علت عمدتا شکستگی مقره‌ها، ریگلاژ نبودن کابل‌های شبکه و … است.

او ادامه داد: در بارندگی روزهای اخیر نیز در محدوده‌های بلوار اتحاد و پودنک شهر شیراز، بالغ بر ۱۱۱۶ آدرس طی سه روز اعلام بروز خاموشی شده بود که براساس گزارش کارشناسی، علت این موارد عمدتا فرسودگی کابل، مشکلات کنتور و … بوده است.

منصوری‌صبا با بیان اینکه تمام مشکلات منتهی به بروز ناپایداری شبکه برق در مناطق مذکور، احصا و بررسی کارشناسی شده است، گفت: اگر قرار بود چنین اقدامی توسط پیمانکار اجرا شود، بدون در نظر گرفتن زمان بر بودن امور اداری برای انتخاب پیمانکار و انعقاد قرارداد، حداقل ۲ ماه زمان اجرا و هزینه‌ای حدود سه برابری، نیاز داشتیم.

معاون توزیع برق شیراز گفت: انجام مانور جهادی توسط نیروهای متخصص در اختیار شرکت اجرا می‌شود بنابراین هزینه‌ای سربار نخواهیم داشت و شرکت تنها هزینه خرید و تامین کالا را متقبل شده است.
منصوری‌صبا همچنین گفت: شرکت توزیع نیروی برق شیراز، از ابتدای سال ۹۳ این اقدامات جهادی را در دستور کار داشته و از آن زمان تاکنون در بیش از ۱۴۰۰ نقطه این اقدامات را اجرایی کرده است.

وی ادامه داد: مانور تعمیرات جهادی در کشور از ابتدای امسال در دستور کار قرار گرفته و با توجه به بهره‌وری و بازدهی مطلوب، تداوم یافته و قطعا در شیراز نیز این مانورها، ادامه خواهد داشت. 

منصوری‌صبا گفت: کاهش زمان اجرای عملیات تعمیرات، کاهش قابل توجه هزینه‌ها، ارتقاء توانمندی‌های تخصصی نیروها، افزایش بهره‌وری شبکه، صرفه‌جویی در وقت و هزینه و اعتبارات، کاهش خاموشی‌های ناخواسته و افزایش ضریب اطمینان شبکه و ارتقاء رضایتمندی مشترکان و … از عواید مهم اجرای این مانورها است.

معاون شرکت توزیع نیروی برق شیراز، همچنین از شهروندان به واسطه همراهی و صبوری آنان قدردانی و تاکید کرد که اعمال خاموشی موردی در حین اجرای این مانور با هدف ارتقاء کیفیت خدمات برق است و امیدواریم همچون گذشته مردم با بردباری، خدمتگزاران خود در توزیع برق شیراز را همراهی کنند.

انتهای پیام