– اخبار بین الملل – به گزارش خبرنما به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، وزارت خارجه روسیه امروز سه شنبه اعلام کرد ، میخائیل بوگدانف فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه به خاورمیانه و کشورهای آفریقایی با نمایندگانی از سازمان های مختلف فلسطینی در دمشق دیدار و در مورد […]

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرنما به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، وزارت خارجه روسیه امروز سه شنبه اعلام کرد ، میخائیل بوگدانف فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه به خاورمیانه و کشورهای آفریقایی با نمایندگانی از سازمان های مختلف فلسطینی در دمشق دیدار و در مورد برگزاری نشست جدید گروه های فلسطینی در مسکو با آنها به گفتگو پرداخت.

در بیانیه امروز وزارت خارجه روسیه آمده است : معاون وزیر خارجه روز ۶ سپتامبر ( دو روز پیش) در دمشق با هیئت مشترک گروه های فلسطینی به ریاست ابو احمد فؤاد معاون دبیرکل جبهه خلق برای آزادی فلسطین و طلال ناجی معاون دبیر کل جبهه خلق برای آزادی فلسطین ـ فرماندهی کل دیدار کرد و روز بعد از آن نیز با انور عبدالهادی رئیس دایره سیاسی سازمان آزادی بخش فلسطین به گفتگو نشست.

در این نشست  در مورد احقاق حقوق مشروع ملت فلسطین در تعیین سرنوشت ملی خویش از جمله برپایی دولت مستقل در چارچوب مرزهای ۱۹۶۷ به پایتخت قدس شرقی به طور مفصل گفتگو و تبادل نظر شد.

در بخش دیگری از بیانیه تاکید شده است ، در گفتگوهای مذکور توجه خاصی به بازگرداندن سریع وحدت ملی فلسطینی در چارچوب سازمان آزادی بخش فلسطین در سایه نتایج نشست ۳ سپتامبر رهبران گروه تمامی احزاب و جریان های فلسطینی تاکید شد.

بوگدانف در این گفتگوها گام های احتمالی بعدی از جمله برگزاری نشست فراگیر جدیدی برای گروه های فلسطینی در مسکو را مورد بررسی قرار داد.

همچنین اوضاع اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی در سوریه و لبنان که تاثیر مستقیم خود را بر زندگی روزمره پناه جویان فلسطینی در این دو کشور وارد می کند نیز مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است مسکو فوریه ۲۰۱۹ نیز سومین نشست جریان های اصلی فلسطینی را در مرکز تحقیقات شرقی وابسته به آکادمی علوم روسیه میزبانی کرد .

در این نشست ۱۲ گروه فلسطینی با هدف رسیدن به توافقی که منجر به پایان یافتن چند دستگی میان آنها و فراهم کردن زمینه برگزاری انتخابات پارلمانی و رایاست تشکیلات خودگردان فلسطین شود با یک دیگر به گفتگو پرداختند.‎