عصرایران- آلپینا با نام کامل  Alpina Burkard Bovensiepen GmbH & Co. KG یک شرکت خودروسازی در حومه باواریا(آلمان) است که سابقه فعالیت آن به ۱۹۶۵ میلادی باز می گردد. احتمالا نام این برند را بارها همراه با محصولات ب ام و مشاهده کرده اید! زیرا آلپینا بطور تخصصی روی توسعه نسخه های پرفورمنس خودروهای ب […]

عصرایران- آلپینا با نام کامل  Alpina Burkard Bovensiepen GmbH & Co. KG یک شرکت خودروسازی در حومه باواریا(آلمان) است که سابقه فعالیت آن به ۱۹۶۵ میلادی باز می گردد. احتمالا نام این برند را بارها همراه با محصولات ب ام و مشاهده کرده اید! زیرا آلپینا بطور تخصصی روی توسعه نسخه های پرفورمنس خودروهای ب ام و فعالیت می کند.

BMW Alpina 3.0 CSL -1974 BMW Alpina 3.0 CSL -1974

وزارت حمل و نقل آلمان آلپینا را به عنوان یک کمپانی خودروسازی به رسمیت شناخته است.

این کمپانی اخیرا از آلپینا اکس بی۷ مدل ۲۰۲۱ رونمایی کرده که حاصل توسعه ب ام و اکس۷ ام۵۰آی است.

مدل استاندارد مدل استاندارد

در بخش پیشرانه، نمونه استاندارد ۴٫۴ لیتری ۸ سیلندر توربودوقلو مراحل بروزرسانی را پشت سر گذاشته که شامل بهبود تنفس توربوها، سیستم اگزوز و سیستم برق خودرو می شود. میزان خروجی موتور با ۸۹ اسب بخار افزایش نسبت به مدل استاندارد اکس۷ ام۵۰آی به ۶۱۲ اسب بخار رسیده است. گشتاور نیز با بهبود ۳۷ پوندفوتی به ۵۹۰ پوندفوت افزایش یافته است. این مجموعه با جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک ZF هماهنگ شده است.

تصاویری از  آلپینا اکس بی۷ مدل ۲۰۲۱

در آزمایش ها؛ آلپینا طی ۴ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت رسیده که این رکوردگیری با چرخ های ۲۱ اینچی انجام شده است. وزن خالص این خودرو برابر با ۲۶۸۵ کیلوگرم است.

بنا به درخواست مشتری امکان نصب رینگ های ۲۳ اینچی ۲۰ پره با لاستیک برند پیرلی در نظر گرفته شده است.

در مقایسه با نسخه استاندارد، جزئیات بامپر تغییراتی داشته و در فضای داخل کابین نیز لوگوی آلپینا در قسمت های مختلف قابل مشاهده است. خودرو در حالت استاندارد با ۳ ردیف صندلی ارائه می شود اما آلپینا امکان سفارش نمونه ۶ و یا ۷ صندلی را فراهم ساخته است. سقف پانورامیک ۳ تکه نیز آسمان این تحفه بلندقامت را زیباتر از هر زمان کرده است.

قیمت پایه این محصول در آمریکا برابر با ۱۴۱۳۰۰ دلار است.

مازیار دانیالی بیشتر بخوانید: مدل ۲۰۲۰ “ب ام و” اکس ۶ معرفی شد / سطح آلمانی در تولید کراس اوور لوکس/ ۶۴ هزار دلار برای نهایت کیفیت و امکانات!(+تصاویر) “ب ام و” و کراس اووری که قاتل سدان و کوپه است! (+فیلم و تصاویر) قهرمان سنگین وزن ۲۰۱۹ از “ب ام و” (+تصاویر و فیلم) باواریایی کوچک اما پر ادعا/ خودرویی که پورشه و ماستنگ را به چالش می کشاند! (+فیلم و تصاویر)